Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nevychádza vám štátny príspevok pre mladých? V apríli sa to môže zmeniť

10.01.2017 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

10.01.2017 | ceco

"Ak vám ako jedinému žiadateľovi o hypotéku nevzniká nárok na ŠPM, nakoľko váš príjem prevyšuje stanovený limit, môžete požiadať o hypotéku s partnerkou alebo manželkou. Vaše príjmy sa spriemerujú.

Často sa totiž stáva, že kým manžel sám ako žiadateľ by prekračoval limit nároku na štátny príspevok, banka mu prizná nárok na ŠPM, ak je spolužiadateľkou o hypotekárny úver napríklad jeho manželka alebo partnerka aktuálne na rodičovskej dovolenke."

nuž nechcem rýpať, ale v prípade, že máte manžela/manželku, ten/tá musí z dôvodu BSM na úvere automaticky figurovať ako spoludlžník, čiže žiadne ak vám to nevychádza samému, zoberte si manželku...... Jedinou možnosťou, ako si jeden z manželov môže zobrať hypotéku sólo, je že si na tento účel zúžia BSM (respektíve ho zrušia úplne).