Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nikola House: Malý, ale šikovný

09.10.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Ak sa pomýlite a zadáte do vyhľadávania obrázkov „nikol“ miesto „nikola“, budete musieť pred šéfom vysvetľovať, prečo máte monitor posiaty fotkami modeliek a herečiek. Hoci ale možno polemizovať s vhodnosťou názvu ako takého, dáva zmysel. Malá bratislavská novostavba s 30 bytmi Nikola House stojí na Teslovej ulici v Bratislave. A krstné meno známeho vynálezcu bolo práve Nikola.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Keďže stavba je veľký a dlhoročný proces spájajúci desiatky rôznych profesií, nemožno pri Rande s realitou skontrolovať každý stavebný aspekt, ani sa prebúrať omietkou a skontrolovať, aké spojivo bolo použité medzi tehlami.

Vieme sa však pozrieť na projekt očami veľmi náročného klienta a zhodnotiť aj detaily. Čím viac lepšie riešených drobností, tým väčšia pravdepodobnosť, že aj za múrmi sa schováva kvalita. Investorom Nikola House je rakúska spoločnosť ISE.

Rande s realitou v Nikola HouseZdroj: Ľuboš Mistrík

V priemyselnej zóne

Pohľad na novostavbu začína v širšom uhle. Hoci územie ohraničené jazerom Štrkovec a rušnou Trnavskou cestou sa postupne stáva čoraz viac rezidenčným, ešte to nie je úplne ono. Eden Park a Boriu strieda veľká Billa, staré sklady a priemyselné haly zasa modernejšie vyzerajúce kancelárie. Sem tam sa pritrafí i menšia bytovka či rodinný dom.

Do tohto prostredia prichádza Nikola House. Svojou nápadne nenápadnou architektúrou sa štvorpodlažná bytovka začlenila tak, ako už dávno žiadna nie a po zbúraní starého objektu dotvorila ulicu. Dokonca sa drží aj uličnej čiary a nesnaží sa silou mocou vypichnúť oči okoloidúcim. Ako mnohé iné projekty, menovite napríklad Manhattan.

Obyvateľov bude tešiť blízka dostupnosť Štrkovca, cez slnečný víkend prepchatého bežcami a kočíkujúcimi susedmi, ako aj poloha uprostred hlavných dopravných ťahov a zároveň v tichu bočnej uličky. Otázkou je osud priemyselného areálu oproti a ďalších nepekných objektov v blízkosti.

Rande s realitou v Nikola HouseZdroj: Ľuboš Mistrík

Záhradka a chodby

Nikola je aj na bratislavské pomery miniatúrna, ale o to viac prekvapia kvalitne riešené verejné priestory a veľkorysé záhradné úpravy v okolí. Bezbariérový prístup zabezpečuje dlhá rampa, zadnú časť časom odizolujú vysadené stromy, pribudnú lavičky a do garáží vedú dva vchody. Na prízemí zasa vznikli obchodné priestory, dnes je obsadený jeden.

Chodby sú čisté a upratané. Biele stropy s podhľadmi, štruktúrovaná podlaha s jemnou farbou, nezvyčajný a na pohľad drahý poťah výťahových dverí, to všetko dotvára obraz o projekte. Spoločné priestory sú veľkolepé a nemusel by sa za ne hanbiť ani väčší a drahší projekt.

Ešte detaily hodné zmienky – citlivo nastavené svetelné senzory a schody odizolované od stien tak, aby kročajový hluk neprenikol do bytov. A doslova nás šokuje polička s prezuvkami pre robotníkov dokončujúcich posledné úpravy, ako aj návleky pred vchodom do vzorového bytu. Pri cene 12,90 eur za ortopedické šľapky sa tomu hovorí maximálny dojem za minimálne náklady.

Rande s realitou v Nikola HouseZdroj: Ľuboš Mistrík

K bytom niet čo vytknúť

Bytov nie je veľa, no ponúkajú rozumné dispozície. Developer podľa vlastných slov myslel na odkladací priestor pre topánky pri vstupe do bytu. Hoci ešte praktickejšie by bolo mať aspoň malý šatník, v praxi to nie vždy ide. Väčšina bytov až na veľké strešné s terasami je alebo bude dokončená v štandarde. Nám chýba samostatný kotol v byte, je tu len centrálny.

V bytoch tiež vidno veľký apel na detail, či už v podobe zásuviek v rade, pekného sadrokartonového podhľadu s odvetrávaním v kúpeľni či malého madla z vonkajšej strany balkónových dverí na ich privretie. To, čo inde hodnotíme ako plus, napríklad riadny odvetrávací digestor dokonca aj so spätnou klapkou, tu už v záplave drobností prehliadame. O vyhraní sa svedčia aj všade namontované žiarovky, hoci aj v holobytoch.

Pýta si to ale daň na cene. Nikola House nie je lacný projekt a štvorcové metre sa tu ponúkajú za 2 200 až 2 300 eur vrátane DPH. V tom je zahrnutá aj pivničná kobka rakúskeho typu (teda plechové steny a dvere), parkovacie miesto je nutné dokúpiť samostatne za ďalších 14 400. Je ale sympatické vidieť, že za svoje financie budúci majiteľ dostane za dve hrste príjemných detailov.

Rande s realitou v Nikola HouseZdroj: Ľuboš Mistrík

Podzemné garáže

Príjazdová rampa do podzemia vyzerá ostro, developer ale tvrdí, že tu ešte nikto spodok auta nešuchol. Dovolíme si zapochybovať, no žiadne športové alebo dlhé auto na vyskúšanie poruke nemáme. Malé garáže so 42 státiami a dvoma vjazdmi sú ale čisté, jednoduché a  presvetlené, hoci len lampami, prirodzené svetlo tu sotva preniká. A pred vstupom do domu z podzemia sa počíta s veľkou vstavanou rohožou, ďalšie plus.

Verdikt

Nikola House má predsa len niečo spoločné s obrázkami modeliek a herečiek. Je to čaro v detailoch. V každom kúte vidno sústredenie sa na drobnosti. Vysvetlenie, že v malej bytovke sa ľahšie myslí na detaily, neobstojí, keďže s veľkosťou nerastie počet potrebných riešení, ale len objednávané množstvo. Brzdou povedať projektu „áno, toto je ono“ je otázna budúcnosť nepekného okolia a vyššie ceny bytov. Zvážte sami.

NOVINKA: Rande s realitou z vtáčej perspektívy:

Rande s realitou v Nikola House - vtáčia perspektívaZdroj: Flyfoto.sk

Rande s realitou - Nikola House
Plusy Mínusy
veľký cit pre detaily vyššie ceny bytov
dodržanie uličnej čiary priemyselné haly okolo
nevtieravý urbanizmus
čisté presvetlené garáže s dvoma vjazdmi
dvor pre obyvateľov

Rande s realitou - menu:

Prečítajte si všetky články Rande s realitou aj to, ako hodnotíme na tomto mieste.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ise, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát