Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nikola House: Vodováhu nechajte doma

09.10.2014, 05:39 | Jozef Ďurica

Na rande s „Nikolou“ sme sa tešili, pretože jednoducho dobre vyzerá. Malá päťpodlažná bytovka ihneď upúta svojou farebnou fasádou, ktorú tvoria slnolamy z ťahokovu rôznych farieb.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Slnolamy sú rôznych rozmerov nerovnomerne rozhádzané na priečelí priebežných lodžií, čo spolu s rôznou farebnosťou vytvára veľmi hravú, živú formu. V upršaný, pochmúrny deň, kedy oproti šedi na vôkol žiarila Nikola ešte viac sme sa prišli presvedčiť, či to je len forma alebo je taká hravá aj zvnútra.

Garáž

Ešte pred zvítaním prechádza popred nás auto do podzemnej garáže cez rampu. Pri prejazde spodnou časťou šuchlo zásterkou za kolesom o podlahu, čo nás koncentruje na misiu.

Premerali sme teda celú rampu, ktorá aj na pohľad vyzerá pristrmá. Meranie potvrdilo náš predpoklad, keďže rampa má 21 % a norma STN 73 60 58 pripúšťa maximálne 17 % pre vonkajšie vyrovnávajúce rampy. Problém môžu mať hlavne autá s nižším podvozkom, aj keď nájazdové oblúky sú zrealizované správne.

Rande s realitou v Nikola House - strmá rampa do garážeZdroj: Bytecheck

To, že garáž prednedávnom vytopilo pri mohutných dažďoch sme mohli vidieť na rekonštrukčných prácach v soklovej oblasti a náš sprievodca to bez okolkov priznal. S dodatkom, že ten problém museli mať v meste všetky garáže, keďže zrážky boli extrémne.

Je ozaj častý jav, že odtokový žľab pred vstupom do garáže pri extrémnych zrážkach nestíha odviesť vodu preč, preto ho odporúčame predimenzovať. Na druhej strane sa nám páči, že s nápravou sa nečakalo a práce sú v plnom prúde.

Rande s realitou v Nikola House - oprava zvlhnutých stien po potopeZdroj: Bytecheck

Vnútorné usporiadanie stojísk a ich rozmery dávajú znať, že stavebné povolenie bolo vydané počas platnosti starej normy STN 73 60 58, podľa súčasnej by už nevyhovovali. Kvalita prevedenia a vzhľad týchto priestorov, väčšinou developermi zanedbávané, sú na veľmi dobrej úrovni. Na podzemnom podlaží je aj technická miestnosť s elektromermi pre všetky byty, čo nám prišlo ako šikovné riešenie.

Rande s realitou v Nikola House - stojiská, ktoré sú trošku úzke. Niektoré len 2,4mZdroj: Bytecheck

Komerčné a spoločné priestory

V komerčných priestoroch v parteri konštatujeme opäť vysokú úroveň prevedenia prác. Steny aj potery takmer stopercentne rovné a začíname tušiť, že naša dvojmetrová lata na meranie rovinatosti dnes bude iba na ťarchu.

Precízne spracovanie detailov a povrchových úprav vidíme aj v exteriéri parteru. To isté platí pri vstupe do spoločných priestorov bytového domu, kde sme mohli začať objavovať dispozičnú priamosť a jednoduchosť, a to všetko pri striedmom, ale vkusnom dizajne.

Rande s realitou v Nikola House - komerčný priestorZdroj: Bytecheck

Pri výstupe na druhé nadzemné podlažie cez jednoramenné schodisko sme zrátali počet stupňov a narátali ich 19 v jednom rade, čo je o 3 stupne viac, ako určuje norma STN 73 4130.

Rande s realitou v Nikola House - schodisko s 19 stupňamiZdroj: Bytecheck

Skladové priestory pre byty sú vyriešené kobkami na jednotlivých podlažiach. Sú zhotovené z perforovaných plechových panelov.

Rande s realitou v Nikola House - skladové kobkyZdroj: Bytecheck

Byty

Ako prvý byt vidíme dvojizbový na druhom nadzemnom podlaží, prevedený ako holobyt o výmere 44,9 m². Pri relatívne malej výmere musí byť dvojizbový byt účelne dispozične riešený a tento naozaj je. Na lodžii sme mohli vidieť farebný slnolam z interiéru, ktorý dodáva bytu trochu intimity z ulice.

Steny a poter opäť perfektne rovné. Okná sú plastové, zasklenie trojsklo. Balkónové dvere bude treba nastaviť, pretože sa po otvorení samé zatvárajú. Svetlú šírku dverného otvoru do kúpeľne sme namerali 692 mm, takže dvere nebudú môcť byť 700 mm široké, ako uvádza stránka developera v štandarde.

Rande s realitou v Nikola House - pohľad odborníkaZdroj: Bytecheck

Následne prechádzame do bytu vedľa, tiež dvojizbový s výmerou 44,2 m², ale zariadený. Popri peknom materiálovom riešení oceňujeme zariadenie bytu aj po praktickej stránke, akoby všetko malo svoje presné miesto na milimetre vyrátané. Cítiť, že vybavenie bytu je premyslené do detailu, pravdepodobne už v projekčnej fáze pred výstavbou.

Rande s realitou v Nikola House - zariadený bytZdroj: Bytecheck

Rande s realitou v Nikola House - pohľad odborníkaZdroj: Bytecheck

Rande s realitou v Nikola House - pohľad odborníkaZdroj: Bytecheck

Vidíme aj trojizbový byt, kde v princípe konštatujeme to isté ako pri dvojizbových, teda kvalitné prevedenie, zmysluplnú dispozíciu. Z nedostatkov sme zaznamenali jednu, ktorá bude zrejmá po zariadení bytu, v kúpeľni je záchodová misa príliš blízko miesta na práčku.

Rande s realitou v Nikola House - pohľad odborníkaZdroj: Bytecheck

Rande s realitou v Nikola House - wc príliš blízko miesta na pračkuZdroj: Bytecheck

Záver

Aj keď sme našli nejaké nedostatky, môžeme pokojne povedať, že toto rande bolo jedno z tých lepších. Dvojmetrovú latu sme mohli nechať doma, dispozície a zariadenie interiéru bolo inšpiratívne, dom celkovo skultúrnil okolité prostredie.

Autor pôsobí v spoločnosti Bytecheck, s.r.o.
www.bytecheck.sk

Rande s realitou - menu:

Prečítajte si všetky články Rande s realitou aj to, ako hodnotíme na tomto mieste.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ise, Nikola House, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát