Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nitra zažíva stavebný boom, developeri plánujú stovky bytov

20.04.2017, 11:00 | SITA

Nitra momentálne zažíva veľký stavebný boom. V blízkej budúcnosti majú v meste pribudnúť stovky nových bytov. Zámery už ohlásilo množstvo súkromných investorov aj mesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Nové byty majú vyrásť na brehu rieky Nitry v rámci projektu obchodno-spoločenského centra s bývaním Promenáda Living Park. Spoločnosť Living Park plánuje postaviť tri samostatné pavlačové bytové domy s predsadenými loggiami, kde bude spolu 90 bytov.

V centre Nitry pripravuje nitrianska firma Inpek výstavbu polyfunkčného Nového Orbisu. Jeho súčasťou bude bytový dom, v ktorom má byť 49 nadštandardných bytov.

Päť bytoviek s 265 bytmi plánuje postaviť na sídlisku Diely spoločnosť R1 Properties z Bratislavy. Vyrásť majú na priestranstve medzi Prešovskou a Kmeťovou ulicou, kde je momentálne orná pôda.

Polyfunkčný objekt OrbisZdroj: Inpek

Na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina na Hviezdoslavovej ulici v blízkosti cintorína má vyrásť nová obytná zóna. Súťaž architektonických návrhov na novú obytnú zónu na Klokočine pred časom vyhlásila spoločnosť H&G Invest. Víťazný návrh z dielne bratislavského štúdia Totalstudio počíta s výstavbou 500 nových bytov a občianskou vybavenosťou na pozemku s rozlohou 21 588 štvorcových metrov.

V areáli bývalého pivovaru Heineken stavajú investorské spoločnosti NR Invest, Nová Nitra I a Nová Nitra II 175 bytov. Ako agentúru SITA informoval predseda predstavenstva týchto spoločností Jozef Radošovský, pred tromi rokmi postavili prvý dom s 21 bytmi.

Neprehliadnite

„V máji tohto roka odovzdáme 47 dokončených bytov, koncom roka bude hotových 21 bytov a na jeseň 2018 ďalších 42 bytov. S výstavbu posledného bytového domu so 44 bytmi plánujeme začať v budúcom roku,“ uviedol J. Radošovský.

V okrajovej mestskej časti Kynek postaví investor Forespo TT z Bratislavy desať bytoviek so stovkou bytov v rámci projektu Rezidencie pri kaštieli. V každom dome bude desať malometrážnych bytov s plochou od 41 do 59,37 štvorcového metra.

Výstavbu 200 až 230 bytov pripravuje spoločnosť Nitra Invest, ktorá vlastní pozemky v nitrianskom priemyselnom parku. Bytové domy majú vyrásť na ploche 1,3 hektára v Brezovom háji v susedstve hospicu.

Nová NitraZdroj: Nová Nitra II, a.s.

Na Ulici Janka Kráľa neďaleko vstupu do mestského parku má vzniknúť bytový dom Villa City Nitra. Novostavba má mať osemnásť dvojizbových bytov. Nitrianske noviny priniesli informáciu, že stavebníkom je Ivan Lexa z Bratislavy.

Na ulici Za Ferenitkou pripravuje investor NR Pharm z Nitry výstavbu bytového domu Ferenit s 22 bytmi. Podľa oznámenia na úradnej tabuli mesta z 21. marca sa začalo stavebné konanie. Súčasťou stavebných prác bude asanácia skladových hál a jestvujúcich betónových spevnených plôch, plánovaná je výsadba aleje stromov. Proti výstavbe domov Ferenit aj Villa City Nitra spísali obyvatelia petície.

Rezidencie pri Kaštieli v Nitre - KynekuZdroj: Bluhm Partner

V predaji je už 39 bytov v rozostavanej bytovke Noemis na Kalvárii. Novostavba bude mať päť podlaží a rozlohu 3 434 štvorcových metrov. Developerom projektu je spoločnosť B.A.S.E., investorom je TOPNR z Trnavy.

„Jedinečná architektúra ako aj tvar tejto stavby je inšpirovaný Noemovou archou pochádzajúcou z biblického príbehu o Noemovi. Podľa tohto príbehu dostal aj príznačný názov Noemis,“ uvádza sa na internetovej stránke projektu.

V predaji je aj 120 nových bytov s rozlohou od 27 do 120 štvorcových metrov v Novom Polygone, investorom je spoločnosť Polygon.

Mesto Nitra plánuje výstavbu 35 nájomných bytov na Čermáni na Hlbokej ulici a 33 bytov na Dieloch III. Samospráva už v minulosti postavila na Dieloch štyri bytovky na Rýnskej ulici, územný plán mesta počíta aj s piatou vedľa nich. Okrem toho chce stavať aj byty nižšieho štandardu na Súľovskej ulici v Krškanoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Google, Google Earth, VR

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát