Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nitriansky projekt s vyše 400 bytmi sa odhaľuje, súčasťou bude aj 18-podlažný vežiak

09.04.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Veľký rezidenčný projekt by sa mal čoskoro realizovať aj v Nitre. S výstavbou tu počíta developer Púpava development, ktorý v mestskej časti Klokočina pripravil návrh obytnej zóny s vyše 400 bytmi a apartmánmi. Projekt je rozdelený do dvoch častí.

  • Tlačiť
  • 0

Investor vlani najprv úradom posunul prvú fázu projektu s 242 bytmi a apartmánmi, ktorú nazval Obytná zóna Hviezdoslavova. Aktuálne predkladá aj projekt nazvaný Pod Borinou. Pri pohľade na projektovú dokumentáciu vidno, že ide o ucelený súbor.

Jeho podobu hľadal developer pred vyše dvoma rokmi v architektonickej súťaži, kde pôvodne predpokladal s výstavbou približne 500 bytov. Súťaž vyhral síce ateliér Totalstudio, v aktuálnych plánoch sa ale pracuje s návrhom bratislavského ateliéru Rules architekti, ktorý obsadil v súťaži druhé miesto.

Ďalších 168 jednotiek

Celý projekt zahŕňa 11 bytových domov na celkovej ploche vyše 21-tisíc štvorcových metrov. Vyrásť majú na nevyužívaných pozemkoch so stavbami v zlom stave, nefunkčnými spevnenými plochami a náletovými drevinami.

Neprehliadnite

Pozemok určený pre výstavbu vymedzuje zo severozápadu mestská trieda Hviezdoslavova a Železničiarska ulica, z juhovýchodnej strany je cintorín, rodinné domy a prírodný masív Borina.

V komplexe nazvanom Obytná zóna Hviezdoslavova navrhol investor vlani sedem nízkopodlažných bytových domov, v ktorých umiestnil spomínaných 242 bytov a apartmánov. V októbri nitriansky okresný úrad rozhodol, že projekt sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie.

Aktuálne sa do procesu EIA dostáva aj druhá časť projektu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nitra, Obytný súbor Hviezdoslavova, Pod Borinou, Púpava development

Diskusia (0 reakcií)