Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová podoba 3nity je už známa, vzniknú tri veže CityPark Ružinov

28.05.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Takmer tri roky po tom, čo sa prepadla polyfunkčná podnož projektu 3nity v bratislavskom Ružinove je známa jeho nová podoba. Súčasný vlastník, ktorým je stavebno-developerská spoločnosť Metrostav, zbúra veľkú časť plánovaných obchodných plôch a nahradí ich zeleňou. Projekt získal meno CityPark Ružinov, prvé predstavenie prebehne na dnešnej TREND konferencii Reality a development.

  • Tlačiť
  • 5

„Z obchodno-administratívneho centra sa stáva rezidenčné centrum so zameraním sa na zvýšenie kvality života obyvateľov,“ hovorí Vladimír Paulička, vedúci strediska Reality v Metrostave. Developer plánuje okrem prepadnutej časti polyfunkčnej podnože zbúrať aj stojacu časť. V pôvodnom projekte prezentované obchodné a wellness centrum nahradí zelená zóna s plochou 7 782 m2.

Trojica vežiakov bude teda stáť samostatne, medzi nimi bude oddychová časť s niekoľkými funkčnými prvkami ako je detské či petangové ihrisko, výbeh pre psov, fitnes prvky alebo lezecká stena. Obchodné priestory tak budú len na prízemí veží s celkovou plochou 2 400 m2, prevádzky majú mať najmä lokálny charakter.

Celkovo sa počíta so 432 bytmi, 120 apartmánmi, loftmi a ateliérmi v troch vežiach s nezmenenou výškou – najvyššia teda dosiahne 26 podlaží. „Koncom roka 2016 plánujeme uviesť do prevádzky blok A, na jar 2017 blok B a o rok na to blok C,“ približuje V. Paulička. Podľa neho sa v súčasnosti ešte čaká na povolenie o zmene stavby pred dokončením, predaj bytov chcú naštartovať tento rok v septembri.

„Cieľová skupina sú zákazníci, ktorí hľadajú vyšší štandard bývania vo výbornej lokalite uprostred zelene,“ hovorí zástupca Metrostavu. Ceny zatiaľ nezverejňuje, určite však budú nižšie ako pôvodné na úrovni okolo 2 600 eur/m2 s DPH. „Nevidíme ale dôvod ísť pod cenu, v prvej veži máme veľa spokojných obyvateľov, bezpečnosť a kvalita projektu bude nespochybniteľná,“ dodáva V. Paulička.

Spoločnosť získala projekt v rámci konkurzu, ktorý vyhlásila financujúca banka krátko po prepade polyfunkčnej podnože v lete 2012. Pôvodný izraelský developer zo skupiny Vara si totiž neplnil svoje záväzky voči veriteľom a podľa informácií TREND Reality ani voči dodávateľom. Stavebná havária nebola primárnou príčinou vyhlásenia konkurzu.

Metrostav ako generálny dodávateľ pracoval podľa projektu dodaného investorom, jedným z problémov mala byť aj veľká váha zelenej strechy. Policajný vyšetrovateľ neskôr z havárie obvinil statika, vyšetrovanie naďalej pokračuje.

„Samotný zával zatiaľ sanovaný nie je. Aktuálne prebiehajú práce na konštrukciách mimo zrútenej časti, ktoré sú kontrolované a nadštandardne spevňované v záujme bezpečnosti,“ hovorí zástupca Metrostavu.

Prvú vežu pôvodného projektu skolaudovali začiatkom roka 2012, priniesla 127 bytov. Z toho je v súčasnosti predaných 60 bytov, zvyšok pôjde do predaja opäť už v réžii nového investora. Novostavbu, ktorá mala ambíciu spojiť niekoľko funkcií do jednej začali predávať počas realitného boomu, výstavba však štartovala až po spľasnutí bubliny.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy 3nity, CityPark Ružinov, Metrostav