Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová štvrť v Ružinove bude väčšia, ďalší zámer počíta so 150 bytmi

09.05.2019, 14:05 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Výstavba v ružinovskom Prievoze v lokalite Domové role má mať väčší rozsah, k projektu Vlčie maky so 147 bytmi a apartmánmi sa pridáva v bezprostrednom susedstve ďalší zámer so 152 jednotkami. Podľa informácií z dokumentácie k získaniu povolení sa počíta aj s tretím projektom v území.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Ružinov

Nezastavané pozemky sú medzi bratislavskou ústrednou nákladnou stanicou a Slovnaftskou ulicou, v okolí Domových rolí sa nachádzajú záhrady a menšie priemyselné areály.

Investor tu aktuálne navrhuje výstavbu projektu s bytovými domami, ktorý rozdeľuje na dve podobné, takmer zkradlovo zhodné časti – nazvané sú Domové role a Domové lúky, pričom tvoria jeden celok a obsahujú aj rovnaký počet bytových jednotiek.

Päťpodlažné bytovky

Celá riešená plocha predstavuje skoro 10 500 štvorcových metrov. Počíta sa tu s výstavbou šiestich bytových domov. Štyri z nich sú samostatne stojace objekty, dva sú objekty s dvomi celkami s vlastným vstupom pre každú časť. Všetky bytové domy sú päťpodlažné, ich pôdorys má tvar obdĺžnika po celej výške objektu.

Neprehliadnite

„Objekty sú citlivo zasadené do územia, tak aby nenarušili svojimi proporciami oddychovú zónu bývalej záhradkárskej oblasti. Navrhované objekty majú jednoduchý tvar doplnený o drevené prvky na oživenie fasády. Najvýraznejším prvkom sú balkóny, ktoré sú vytvorené ako jeden antracitový oceľový prvok s dreveným obložením, rôznej dĺžky vyloženia,“ píše investor k architektonicko-stavebnému riešeniu.

V bytových domoch sa na prvom nadzemnom podlaží nachádzajú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Ružinov