Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové Slovany spúšťajú predaj pod novým názvom Urban Residence

01.08.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na bratislavský trh novostavieb sa dostáva ďalší projekt v širšom centre v blízkosti Račianskeho mýta. Luxembursko-slovenský developer Lucron dnes spúšťa predaj vyše dvesto bytov v prvej fáze projektu Urban Residence. Projekt prvýkrát predstavil pred deviatimi rokmi pod názvom Nové Slovany pôvodný investor, rakúsky Wien - Süd Holding.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Lucron

Prvá etapa prinesie 205 bytov predávaných v štandardnom vyhotovení v cenách od vyše 2 200 do vyše 3 000 eur s daňou za štvorcový meter. Najlacnejší jednoizbový byt s vyše 23 štvorcovými metrami vyjde na 75-tisíc eur, ceny dvojizbákov sa začínajú pri 121-tisíc eurách a trojizbáky sú v predaji od 170-tisíc eur. Garážové státia stoja 12-tisíc eur. V ďalších fázach ponúkne Lucron aj väčšie byty.

„Projekt Urban Residence vnímame ako mestské bývanie so zeleným vnútroblokom, je to klasická urbanistická koncepcia miest v Európe,“ približuje obchodný riaditeľ developera Peter Kavecký. Začiatok výstavby prvej fázy je plánovaný na október, dokončenie sa predpokladá začiatkom roku 2018.

Urban Residence - vizualizáciaZdroj: Lucron Development

Urban Residence tvoria tri samostatné bytové domy – sedempodlažný pozdĺž Račianskej ulice vyrastie v prvej etape, neskôr ho doplnia deväťpodlažný objekt pri priestore stanice Filiálka a 12-podlažný bodový dom v susedstve projektu Pri mýte.

Vo vnútrobloku vznikne veľký park s ihriskami s rozlohou šesťtisíc štvorcových metrov. Plynule nadviaže na park projektu Pri mýte, čo bola požiadavka mestskej časti. „V rámci podzemných garáží sme vynechali priestor pre koreňový systém veľkých stromov. Vytvorili sme tým jednak intímnu clonu medzi jednotlivými blokmi, zároveň to umožní stromom zapustiť korene dostatočne hlboko, aby mohli vyrásť plnohodnotné vysoké stromy,“ opisuje P. Kavecký.

V parteri všetkých budov bude občianska vybavenosť s plochou takmer 3 300 m2 obchodov a služieb. Jej súčasťou bude aj malá lokálna tržnica pre 10 až 12 stánkov. Lucron oslovil na vytvorenie konceptu organizácie, ktoré sa venujú slow food a lokálnym jedlám.

Urban Residence - vizualizáciaZdroj: Lucron Development

Developer si plánuje obchodné priestory ponechať vo vlastníctve, kým sa nezabehnú. Chce sa tým vyhnúť osudu niektorých polyfunkčných projektov, kde dlho zostávajú prázdne priestory.

Lucron Development prevzal projekt Nové Slovany pred rokom. Hoci pokračoval v spolupráci s architektmi pôvodného návrhu Jurajom Šujanom a Karolom Stasselom, koncepcia sa zmenila na šesticu samostatných budov so siedmimi až jedenástimi podlažiami mierne natočených vzhľadom na Račiansku ulicu.

Urban Residence - fázy výstavbyZdroj: Lucron Development

Po viacerých diskusiách sa návrh už v spolupráci s ateliérom Compass vrátil k pôvodnej koncepcii, ktorá zachováva uličnú čiaru Račianskej. Takmer 150 metrov dlhý blok bude otvorený do vnútrobloku vďaka pasážam, rozbíja ho aj päť rozdielnych fasád.

Lucron aktuálne stavia v Bratislave projekt Malé Krasňany, kde je v štyroch domoch v predaji 360 bytov a piaty objekt je v pláne. V Trnave sa začína výstavba štvrtej etapy projektu Arboria, dve fázy sú už dokončené. V minulosti developer realizoval Eden Park alebo Rezidenciu Jaskový rad.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Lucron