Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novostavba Treenium v Ružinove sľubuje živé stromy priamo na balkónoch

14.06.2016, 05:00 | © 2016 News and Media Holding

Na hranici Ružinova a Prievozu blízko rozdvojenia z Gagarinovej na Mierovú ulicu má vyrásť nový bytový projekt. Developerská spoločnosť Greefin Group známa rôznymi projektmi malometrážnych bytov v okrajových lokalitách Bratislavy a blízkych satelitov tu chce postaviť Treenium.

  • Tlačiť
  • 4

Pôjde o viac než 18-podlažnú vežu s najvyššími ustúpenými poschodiami a polyfunkčnou podnožou. Vznikne 86 bytov, oddychová zóna na streche domu, kde vznikne aj ihrisko pre deti, miesto na grilovanie či jazierko.

K tomu chce pridať aj zelené átrium vo vnútrobloku a v samotnom projekte vyrastie aj fitnes centrum a kaviarne. Zatiaľ ale nie sú známe bližšie podrobnosti ohľadom čísel a termínov, nakoľko investor len spúšťa marketingovú kampaň.

Projekt prinesie netradičné riešenie inšpirované projektom Bosco Verticale v talianskom Miláne. Každý balkón má mať totiž vlastný živý strom a fasádu má lemovať neopadavá zeleň, o ktorú sa bude starať špecializovaná firma. Zatiaľ nie sú známe podrobnosti ohľadom technického riešenia alebo nákladov.

Treenium - vizualizáciaZdroj: Greefin Group

Architektúru vežiaka navrhol ateliér Cakov + Partners stojaci napríklad za vinárskym komplexom Elesko, obytnou Boriou a mnohými ďalšími projektmi. Greefin Group má za sebou zatiaľ najmä cenovo dostupnejšie projekty ako Punta vo Vrakuni, Impari v Bernolákove či Pioli v Malackách. Okrem toho vlastní Patrónsky a Dunajský pivovar v Bratislave.

Nový vlastník

Greefin spúšťa projekt naplánovaný už niekoľko rokov v úplne odlišnej podobe. Pôvodne tu totiž malo vyrásť Inverso, od čoho sa odvíja aj názov investorskej spoločnosti a majiteľa pozemkov – inverso-Mierova, s.r.o. Stavbu plánovala firma Zenith Commerce Ltd. s britským pozadím.

Mal tu pôvodne vyrásť objekt tvorený dvoma prepojenými blokmi tvaru L. Vyššia časť mala stúpať do deviatich podlaží, nižšia do výšky štyroch. Počítalo sa s vybudovaním 43 menších jedno- a dvojizbových bytov, kancelárií s plochou 1 100 m2 a priestormi pre občiansku vybavenosť s výmerou 390 m2.

Polyfunkčný objekt Inverso na vizualizácii z roku 2009Zdroj: Ateliér Kusá

Stavebné povolenie získal pôvodný majiteľ ešte v roku 2009, neskôr sa predlžovalo. O rok na to bola ohlásená elektronická aukcia na predaj pozemku s výmerou 2 598 m2 s vyvolávacou cenou 1,3 milióna eur bez DPH. Znalecký posudok vtedy určil hodnotu pozemku s povoleniami na 1,97 milióna.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Greefin Group