Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový háj vypredali pred kolaudáciou

27.10.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

V bratislavskej Petržalke nedávno pribudla dokončená a skolaudovaná novostavba. Nový háj priamo pri dostihovej dráhe je už aj kompletne vypredaný. Projekt sa stal známy najmä flexibilitou pri výbere konkrétneho bytu až do tej miery, že sa klient mohol rozhodovať medzi balkónom a oknom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

ITB, Nový háj

Dokopy vzniklo v dvoch objektoch na rohu Starohájskej a Dudovej 72 bytov vo výmerách od 30 po viac než 100 štvorcových metrov. Ceny ešte na jar dosahovali približne 2-tisíc eur/m2 s DPH.

Okrem teasingovej reklamnej kampane, kde investori ITB a Imagine Development posielali obyvateľov a návštevníkov metropoly „do hája“ bola novostavba netradičná variabilitou. Klient dostal možnosť niekoľkých rôznych dispozícií bytu a do štartu výstavby mohol robiť zásahy aj na fasáde. Podľa Ivana Rolného zo spoločnosti sa najviac menili okná, ale aj dispozície, lodžie a balkóny.

Hoci takúto možnosť označil ako náročnú na manažovanie, práve flexibilita mohla byť jedným z dôvodov rýchleho rozbehnutia predaja ešte v roku 2012, kedy ochota kupovať byty pred štartom výstavby nebola taká ako dnes. Aj vďaka veľkému záujmu postavili investori obe veže naraz namiesto pôvodne plánovanej etapovitej výstavby.

Developerské firmy nedávno zrevitalizovali aj park v tesnej blízkosti projektu. Pribudla nová zeleň, chodníky, lavičky, odpadkové koše aj detské ihrisko. Okrem toho priamo v objekte otvorila svoje priestory reštaurácia Pizza Mizza spolu s vinotékou.

Nový HájZdroj: Philip Darázs

Hneď vedľa sa ešte nachádza internát ekonomickej univerzity, ktorého časť prestaval súkromný investor na štartovacie malometrážne byty.

Spoločnosť ITB hrá čoraz aktívnejšiu rolu na bratislavskom rezidenčnom trhu. Okrem pozemkovej zóny Rusovský sad nedávno začala stavať projekt na Sokolskej a pripravuje väčší komplex na Poliankach. Buduje aj kancelárske priestory – dokončuje Business Garden Štefánikova a postavila Wallenrod na Mickiewiczovej ulici.

Spoločnosť Imagine Development zasa v súčasnosti začína výstavbu neďalekého projektu Hájpark a jej zástupca Drahan Petrovič aktívne vystupuje v Inštitúte urbánneho rozvoja.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ITB, Nový háj

Diskusia (0 reakcií)