Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový projekt Cresca sa odhaľuje, v Dúbravke postaví byty aj domy

11.11.2019, 05:02 | pol | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Cresco Real Estate pracuje na povoleniach k novej obytnej štvrti v bratislavskej Dúbravke. Neďaleko nákupného centra Bory Mall pri Penati Clube plánuje postaviť bytový dom a vilové apartmány. Známe sú detaily projektu.

  • Tlačiť
  • 2

Nový obytný komplex plánuje Cresco na Agátovej ulici, v momentálne nezastavanom území. Ide o pozemok pri ceste s miernym svahovým stúpaním s celkovou rozlohou 2,3 hektára.

V susedstve sa nachádza spomínaný Penati Club. Za železničnou traťou a cestou je rozvíjajúce sa územie v okolí Bory Mall.

Od autorov Slnečníc

Cresco na projekte nazvanom Sand Resort začalo pracovať ešte v roku 2017. Developer podobu novej štvrte zveril rovnako ako v prípade svojho projektu Slnečnice v Petržalke architektonickému štúdiu Compass Architekti.

Z projektu pre stavebné povolenie vyplýva, ako má nová obytná štvrť vyzerať. Tvoriť ju budú byty, apartmánový dom, apartmánový hotel, ktorý má popri hlavnom objekte ešte samostatne stojace apartmány, takzvané depandance hotela.

Neprehliadnite

Bytový dom s apartmánovým domom a hotelom tvoria jeden stavebný celok v tvare písmena „E“. Komplex má štyri nadzemné podlažia a jedno podzemné.

„Pozemok má prevýšenie 10 metrov so stúpaním svahu smerom k lesu, čo navrhovaná zástavba rešpektuje výškovým a priestorovým radovaním od Agátovej ulice smerom k lesu od štvrtého nadzemného podlažia postupným ustupovaním terás líniového objektu až po druhé nadzemné podlažie,“ píše developer.

V bytovej časti je umiestnených 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Cresco Real Estate