Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový projekt v Kvetoslavove, Lesopark má priniesť domy i tisícky stromov

15.02.2018, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V obci Kvetoslavov pripravujú projekt Lesopark. Investor chce pokryť záujem o stavebné pozemky, aj preto kreslí novú domovú zástavbu. V plánoch pritom figuruje aj výsadba rôznych druhom listnatých a ihličnatých stromov.

  • Tlačiť
  • 1

Projekt má vyrásť na území, ktoré sa nachádza vo východnej časti obce Kvetoslavov. Pozdĺž južnej hranice riešeného území vedie Agátová ulica, zo západu susedí územie s pripravovanou obytnou zónou Fakov – juhovýchod. Lokalita je dnes evidovaná ako orná pôda mimo zastavaného územia obce.

Dvetisíc smrekov

Projekt sa dotýka územia s veľkosťou 50 847 štvorcových metrov. Investor počíta s tým, že v areáli vznikne 14 stavebných pozemkov. Plocha pre rodinné domy má zabrať 4 445 štvorcových metrov. Jedným z poznávacích znamení areálu má byť zeleň.

Neprehliadnite

Aj preto už v zámere hovorí investor o konkrétnom zastúpení jednotlivých drevín. „V rámci areálu bude realizovaná výsadba 2 100 ihličnanov (smrek pichľavý) vo výške do dvoch metrov a 180 listnatých stromov (briez), vysadených v šesť metrov  širokom páse pozdĺž prístupovej komunikácie,“ píše sa v zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady.

Bez termínu

Podobu jednotlivých domov zámer nerieši, keďže si ju budú určovať jednotliví majitelia. Podľa normatív však pôjde o maximálne dvojpodlažné objekty. Termín začiatku stavebných prác investor odhadnúť nevedel, keďže začína vybavovať všetky povolenia.

Za projektom Lesopark stojí fyzická osoba. Nejde o jedinú plánovanú výstavbu v lokalite. Aj rozdelenie pozemkov na katastri predpokladá mohutnú výstavbu na severozápad od zmieneného projektu. Len pre porovnanie, kým v roku 2008 mal Kvetoslavov 928 obyvateľov, v roku 2016 ich bolo oficiálne prihlásených 1 245.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Kvetoslavov