Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Ružinov pri obchvate už spúšťa predaj, vzniknú najmä malé byty

15.03.2016, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Neďaleko križovatky pod Prístavným mostom dnes spustili predaj prvej fázy novej obytnej štvrte. Projekt pod názvom Nový Ružinov prinesie na úvod 64 bytov v dvoch budovách. Pravdepodobne aj vzhľadom na lokalitu v blízkosti diaľničného obchvatu pôjde najmä o malé metráže.

  • Tlačiť
  • 1

Ich veľkosti dosahujú 28 až 75 štvorcových metrov pri cenách okolo 1 900 až 2 100 eur/m2 vrátane DPH. Najlacnejšie jednotky sú v ponuke za menej než 60-tisíc, čo ale pramení najmä z malej výmery. V ponuke je aj jedno parkovacie miesto na byt, vnútorné stojí 8 400 eur, vonkajšie 4 800.

Výstavba prvej dvojice domov označených ako mestské vily s názvom Elizabeth a Landora už prebieha od vlaňajšej jesene. Termín dokončenia je stanovený na prvý kvartál budúceho roka s kolaudáciou a sťahovaním obyvateľov v druhom štvrťroku. Oba objekty majú päť nadzemných podlaží a architektúrou pripomínajú petržalské Slnečnice, za ktorými stojí rovnaký ateliér Compass.

Nový RužinovZdroj: CZ Slovakia, a.s.

Spolu so spustením predaja prichádzajú aj informácie o zvyšných častiach projektu. Celková rozloha areálu je vyše 5 hektárov a vznikne tu približne 400 bytov. Okrem toho sa počíta s občianskou vybavenosťou na viac než 27-tisíc m2 a v budúcnosti i s kanceláriami na celkovej ploche 18-tisíc m2.

Súčasťou projektu má byť materské centrum, športovo-oddychové prvky, lekárske ambulancie, supermarkety i priestory pre fitnes. Zeleň bude mať na celom území približne 2,3 hektára. Financujúcou bankou je Tatra banka.

Nový RužinovZdroj: CZ Slovakia, a.s.

Tento rok majú odštartovať výstavbu aj dve ďalšie mestské vily s podobnou veľkosťou i architektúrou a plánovaným dokončením v roku 2018. Potom má pribudnúť dvojica bytoviek v smere ďalej od Bajkalskej ulice pri termíne ukončenia v roku 2020. Štvrtá, záverečná, fáza prinesie polyfunkčné budovy zatiaľ bez konkrétneho termínu.

Nový Ružinov je nový názov pre projekt dlhé roky známy ako Dunajské predmestie. Podľa informácií TREND Reality za ním stojí bývalý šéf Transpetrolu Štefan Czucz. Majiteľmi pozemkov sú firmy Nový Ružinov, s.r.o., a Trajekt Plus, a.s. Podľa oficiálnej webstránky projektu je developerom spoločnosť CZ Slovakia, a.s., ktorej predsedom dozornej rady je práve Š. Czucz.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Nový Ružinov