Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Ružinov: Teasingová kampaň na novú obytnú štvrť pri obchvate

02.03.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Do ponuky bratislavského bývania pribudne v krátkom čase nový rezidenčný projekt. Bude súčasťou rozsiahlej zóny pri diaľničnom obchvate v minulosti známej ako Dunajské predmestie. Sú tu spracované štúdie, vydané niektoré povolenia a chystá sa oficiálne predstavenie. Investorom je spoločnosť Trajekt Plus.

  • Tlačiť
  • 5

Projekt medzičasom rebrandovaný na Nový Ružinov ponúka predávajúca realitná kancelária Herrys formou oficiálnej webstránky zatiaľ bez podrobností a s jednou malou vizualizáciou. Veľmi podobné obrázky však možno nájsť u projektanta – spoločnosti Compass. Spustenie predaja prvých bytov v zóne celkovo presahujúcej tri hektáre je naplánované na polovicu marca.

V súčasnosti ešte nepoznáme podrobnosti ohľadom cien bytov, ich etapizácie či presné termíny realizácie. Možno ale vychádzať zo stavebného povolenia pre Dunajské predmestie, ktoré investorská spoločnosť získala ešte v roku 2013 a neskôr požiadala o predĺženie termínov i menšie zmeny. Medzičasom aj túto firmu premenovali na Nový Ružinov, s.r.o.

Dunajské predmestie - staršia vizualizáciaZdroj: Compass

Podľa povolení sa do budúcna pozdĺž Slovnaftskej ulice neďaleko plánovaného napojenia rýchlostnej cesty R7 na bratislavský obchvat počíta s rozsiahlou výstavbou. Celkovo má vzniknúť sedem stavebných objektov s bytmi, apartmánmi, občianskou vybavenosťou i kanceláriami.

Štúdia spracovaná architektonickým ateliérom Compass, ktorý stojí napríklad za petržalskou štvrťou Slnečnice, ukazuje výstavbu na zaoblenom pozemku. Zo strany hlavnej cesty sa počíta s dvojpodlažným objektom občianskej vybavenosti, pred ním vyrastie veľké parkovisko.

Ďalej od dopravnej tepny má vzniknúť šesť bytových domov s piatimi podlažiami, staršie plány počítali celkovo s viac než 160 apartmánmi a 400 parkovacími miestami, ale aj kancelárskymi a skladovacími priestormi ďalej od bytoviek. V súčasnosti beží stavebné konanie pre druhú fázu.

Dunajské predmestie - staršia vizualizáciaZdroj: Compass

V rámci tej prvej, ktorá už stavebné povolenie má, sa počíta s dvoma objektmi, kde vznikne 29 a 35 bytov. Na prízemí má pribudnúť menšia občianskou vybavenosťou, pod oboma domami zasa vykopú jedno podzemné podlažie garáží. Investor označuje objekty v prvej fáze ako mestské vily. Termíny štartu výstavby a dokončenia zatiaľ nie sú známe.

Dunajské predmestie je podľa informácií TREND Reality projekt bývalého šéfa Transpetrolu Štefana Czucza. Jediným spoločníkom Nového Ružinova je firma Trajekt Plus, a.s., ktorej vlastníkom bola cyperská spoločnosť, dnes už obchodný register o akcionároch nehovorí. TREND v minulosti napísal, že postupné rozpletanie väzieb ľudí vo firme sa končí práve pri tomto podnikateľovi.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Nový Ružinov