Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Ružinov ukázal ďalšiu fázu, prinesie dve stovky bytov a apartmánov

29.06.2018, 05:09 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Prvá etapa rezidenčného projektu Nový Ružinov je rok pred dokončením, developer tak môže začať pripravovať ďalšiu. Úradom aktuálne predložil zámer, ktorý počíta s rozšírením komplexu na severo-východ. Nový blok objektov by mal celkovo priniesť 178 bytov a apartmánov.

  • Tlačiť
  • 15

Projekt neďaleko Prístavného mosta by sa mal rozšíriť o územie z rozlohou niečo vyše 25-tisíc štvorcových metrov. Areál je aktuálne nevyužívaný, zarastený náletovou drevinou. Územie ohraničuje z východnej a južnej strany existujúca obytná a rekreačná zóna, zo západnej strany prvá fáza projektu Nový Ružinov a zo severu porast drevín, diaľnica D1 a železničná trať.

Byty aj apartmány

Druhá etapa by mala pozostávať z dvoch polyfunkčných blokov s predĺženým lomeným obdĺžnikovitým pôdorysom a piatich bytových domov. Polyfunkčné objekty majú akoby uzatvárať celý komplex a izolovať ho od diaľnice. Majú mať sedem nadzemných podlaží s tým, že posledné je ustúpené.

Investor počíta, že v týchto dvoch blokoch budú vytvorené „plochy pre zariadenia sociálnych služieb, zariadenia správy a riadenia dopravy, služobného bývania, administratívy a prvkov občianskej vybavenosti.“ Ponuku majú doplniť bytové a apartmánové jednotky.

Neprehliadnite

Bytové domy majú byť situované južne od polyfunkčných blokov. Podľa zámeru majú mať jedno podzemné a päť nadzemných podlaží. Má ísť o objekty s charakterom mestskej vily s vlastnými predzáhradkami. Na prvom nadzemnom podlaží sú pritom naplánované aj priestory pre občiansku vybavenosť.

Práce o rok

Túto etapu projektu má obsluhovať parkovisko s kapacitou pre 442 automobilov. Z tohto počtu má byť 257 stojísk vytvorených v podzemnej jednopodlažnej garáži. Zvyšok majú obslúžiť stojiská v areáli komplexu. So stavebnými prácami by chceli v projekte začať budúci rok. Stavba by mala byť dokončené o tri roky. Investor vyčíslil rozpočet na realizáciu celého projektu na 17 miliónov eur.

Vizualizácia druhej etapy projektu Nový RužinovZdroj: Eia/Compass Architekti

Projekt neďaleko Prístavného mosta odštartoval v marci 2016 s výstavbou dvoch víl Elisabeth a Landora. V júli 2016 na nich nadviazali vily Roxy a Leonardo. Vo februári 2017 sa začala výstavba piatej vily s názvom Valentine. Šiestou stavbou v prvej etape je vila Mory. Celkovo priniesla na trh 296 bytov a apartmánov.

Druhú fázu projektu predkladá úradom spoločnosť Pravé krídlo, ktorá je aj vlastníkom pozemkov. Za celým projektom stojí developerská spoločnosť CZ Slovakia podnikateľa Štefana Czucza, ktorý bol bývalým šéfom Transpetrolu. Komplex bol dlhé roky známy pod menom Dunajské predmestie. Na celkovej ploche vyše päť hektárov majú okrem bytových jednotiek vyrásť aj administratívne priestory a občianska vybavenosť. 

  • Tlačiť
  • 15

Tagy CZ Slovakia, Nový Ružinov