Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nuppu: Žltá ľalia už rozkvitla, Prievoz sa rozšíri o nové sídlisko

14.06.2018, 05:06 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

V bratislavskom Ružinove sa začala pred necelými dvomi rokmi výstavba nového sídliska Nuppu. Projekt developerskej spoločnosti YIT Slovakia počíta s výstavbou jedenástich bytových domov a kancelárskeho bloku na ploche 6,3 hektára. Tretinu rozlohy zaberie centrálny park s ihriskami. Aktuálne je dokončený prvý bytový dom a finišuje tvorba prislúchajúcej časti parku.

  • Tlačiť
  • 14

Rande s realitou - menu:

Plány výstavby v postupne sa meniacej priemyselnej lokalite medzi Bajkalskou ulicou (od ktorej pozemok oddeľuje areál Doprastav Services), Mlynskými nivami, Hraničnou ulicou a diaľnicou D1 má dlhú históriu.

Už začiatkom roka 2005 ohlásil „najväčší bytový projekt“ na Slovensku s viac ako tisíckou bytov a kompletnou občianskou vybavenosťou developer B.S.R. Europe s izraelským pozadím. Firma známa predtým budovaním kancelárií na neďalekej Plynárenskej ulici spolupracovala s lokálnym partnerom Ditec a avizovala angažovanie špičkových medzinárodných architektov. Projekt Bratislava Star charakterizovaný ako „satelit v meste“ plánovali postaviť v troch etapách do roku 2010 za sto miliónov eur.

Nuppu Lilja - pohľad z Hraničnej uliceZdroj: TREND Reality

Do tretice všetko dobré

Stavať však podľa plánov nezačali a na vrchole realitného boomu v roku 2008 projektovú firmu prevzala portugalská stavebná skupina Mota-Engil. Projekt chcela premeniť na viac polyfunkčný, hovorilo sa už len o sedemsto až osemsto bytoch. Zámer pod novým názvom Bergamon získal v roku 2013 územné rozhodnutie. Ani firme, ktorá bola aktívna pri výstavbe diaľnic a postavila aj bytovú Perlu Ružinova, sa nepodarilo megaprojekt doviesť až k realizácii.

Pozemok s projektom tak na jeseň 2015 kúpila fínsko-slovenská developerská firma YIT Slovakia. Upravenú podobu a nový názov Nuppu (púčik) predstavila v lete 2016, keď spustila aj predaj bytov v prvom dome. Výstavbu konečne odštartoval tretí vlastník v septembri toho istého roku.

Nuppu Lilja - pohľad z Hraničnej uliceZdroj: TREND Reality

Oproti plánom predchádzajúceho investora sa zmenili 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy Nuppu, Rande s realitou, Ružinov, YIT