Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obrovské Dúbravčice sa scvrkli na dvesto bytov Dúbrawa

07.10.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Pred krízou plánoval developer Weon Group v Dúbravke veľký projekt s deväťsto bytmi. V posledných rokoch boli pozemky pôvodne pripravené pre bytový komplex Dúbravčice na predaj. Vzniklo tu nákupné centrum a nový bytový projekt. Teraz predstavil developer využitie zvyšného územia.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Weon

Zmenšený projekt má názov Dúbrawa – Hrubá lúka. Zaberie plochu vyše 12-tisíc štvorcových metrov medzi nákupným centrom Dubrawa, Agátovou ulicou, ulicou Pri Hrubej lúke a objektami na Dúbravčickej ulici.

Počíta s ôsmimi bytovkami a menším objektom detského centra. Bytové domy majú nakreslených sedem podlaží. Spolu majú priniesť 222 bytov. Najviac, 84 má byť trojizbových, 77 bude dvojizbových, 43 jednoizbových a 18 štvorizbákov.

Obyvatelia dostanú k dispozícii 404 parkovacích miest. Z toho 145 má byť v podzemnej garáži a 259 na teréne. Vjazd do areálu je naprojektovaný z Agátovej ulice, výjazdy aj na ulicu Pri Hrubej lúke.

Zámer predpokladá začiatok výstavby v júni budúceho roka s dokončením o dva roky. Celkové predpokladané náklady vyčísľuje na 13 miliónov eur. Investorom je spoločnosť W Residence, pozemky vlastní IUSA – Dúbravčice patriaca Weon Group a Iuris Invest.

Obytný súbor Dúbrawa - Hrubá lúka - nákresZdroj: M S Arch

Projekt pod pôvodným názvom Dúbravčice mal zabrať väčšie územie a priniesť až 900 menších bytov. V jedenástich objektoch mali byť aj kancelárie a služby. Komplex mal popri osempodlažných bytovkách naplánované dve výškové dominanty s 12 a 18 podlažiami.

Výstavba sa mala začať na jar 2008, neskôr sa posunula o rok a potom projekt zaspal. Iuris ponúkal pozemky na predaj. Na jednej časti už vyrástlo nákupné centrum Dubrawa od Tatra Residence.

Ďalší pozemok kúpil fínsko-slovenský developer YIT Reding, ktorý tu už stavia projekt Tammi. V prvej fáze vyrastá 98 bytov, celkovo by ich malo pribudnúť do roku 2018 až 315.

Iiuris dokončil tento rok v Trnávke projekt Dornyk, prestavbu učilišťa na štartovacie bývanie. Spolu s Weonom postavili v Ružinove oceňovaný Octopus. Najznámejším projektom Weonu je ružinovské Retro.

Zobraziť Obytný súbor Dúbrawa - Hrubá lúka na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 1

Tagy Weon