Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obrovské Dúbravčice sa scvrkli na dvesto bytov Dúbrawa

07.10.2014 | Daniel Suchý

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

07.10.2014 | Peter Martin

Juchúú, budú sa stavať dalšie predražené králikárne. Veď akoby aj nie, povedz heslo a choď do domčeka, každý večer sakra tlačia "slovenské" banky do ľudí ako to je super výhodné platiť hypotéku. A pridajme k tomu aj Voštinára so super výhodnými ponukami na nové bývanie. A vzhľadom nato, že žijeme v trhovej ekonomike ceny len a len porastú a úroky sú dnes také výhodné, treba až slintať. Pred časom bola na CNBC reportáž zo šanghaja, kde ľudia na ulici vykladali ako treba kupovať nehnuteľnosti a krásna bola poznámka "nevieme si ani predstaviť prečo by ceny mali ísť dolu" - na tomto sa redaktori CNBC veľmi dobre pobavili aj spolu s hosťami s poznámkou "nepoznáme takéto reči aj my" - z predkrízy.
Bohužiaľ pokiaľ Slovenskom finančná kríza poriadne neotriasla, bude si môcť vychutnať vlastnú hypokrízu o nejakých pár rokov, ked ECB začne zvyšovať úroky a refixácie z 3-5 rokov nemilo prekvapia hypoplatičov. Scenár dobre známy z obdobia po 9/11 2001 sa dosť nepochopiteľne rozbieha aj na Slovensku práve v týchto časoch, ktoré ovplývajú všemožnou stabilitou... O spotrebných úveroch a ich grandioznej výhodnosti ani nehovoriac. Hovorím, svk banky sa hrnú do fajnového prúseru len s tým, že ich nikto nebude zachraňovať, lebo nato nebude mať. K tomu prispeje aj fajnový kokteil ekonomických balíčkov, ktoré každý rok prijíma táto vláda. Asi s cieľom prehlásiť, že súkromné podnikanie na svk zlyhalo a bude lepšie všetko znárodniť... ešte šťastie že aj po voľbách 2016 tu bude rovnaká vláda, už sa teším ako sa budú zadrhávať, ked budú chcieť povedať, že to spôsobila predchádzajúca vláda.