Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obytná zóna Arboria v Trnave spustila predaj ďalších 125 bytov

21.07.2016, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Rozsiahly projekt novej obytnej štvrte v Trnave po rokoch výstavby pridáva do predaja ďalšiu etapu. Prvá časť šesťpodlažnej bytovky nazvanej Arboria Zelená ponúka 125 bytov, čím sa pridá k existujúcej výstavbe na severovýchodnom okraji krajského mesta. Developerom je spoločnosť Lucron s luxemburskými koreňmi.

  • Tlačiť
  • 0

Ceny bytov sú po prepočte na štvorcový meter o niečo vyššie ako v predošlých fázach, vychádza to v priemere na 1 600 eur/m2 s DPH so štandardom. V cene už nie je zahrnuté parkovacie státie, jedno miesto stojí 5 940 eur.

Najmenší 1,5-izbový byt s výmerou 31 štvorcových metrov a balkónom stojí 62-tisíc, najmenšie trojizbové byty s rozlohu 65 m2 sú v ponuke za približne 115-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je predaná zhruba desatina bytov, v ponuke je zatiaľ len prvá polovica bytového domu, druhá sa do predaja dostane až neskôr.

Štart výstavby fázy Zelená je naplánovaný v druhej polovici tohto roka s dokončením prvých dvoch vchodov na jar 2018. Zvyšok bytovky dokončia v lete rovnakého roku.

Arboria ZelenáZdroj: Lucron Development

Aktuálne prebieha výstavba časti nazvanej Východná priamo oproti hypermarketu Tesco. V troch vchodoch pribúda 128 bytov s plánovaným termínom dokončenia na jar 2017. Predaných je zhruba 60 percent.

Arboria Park neďaleko obchvatu Trnavy má potenciál pre stovky bytov, prvá fáza nazvaná Veterná stojí od konca roku 2012. Neskôr vedľa pribudol druhý dom rozdelený do dvoch etáp pomenovaných Slnečná, ktoré dokončili v lete 2015. V rámci celého komplexu sa počíta aj s parkom a zeleňou na ploche troch hektárov. Projekt sme recenzovali aj v Rande s realitou.

Arboria - aktuálny stavZdroj: Lucron Development

Trh s novostavbami v Trnave sa vyvíja podobným smerom ako v ďalších krajských mestách na Slovensku, dopyt je pomerne vysoký. Prejavuje sa to aj v počte rozostavaných alebo pripravovaných projektov, ako sú napríklad Bottova, Rezidencia Venti, Paulínska či City Residence.

Lucron Development je súčasťou medzinárodného holdingu The Genii Group podnikateľa luxemburského pôvodu Erica Luxa. V minulosti bol známy napríklad aj ako riaditeľ tímu Lotus v pretekoch Formule 1. Slovenská dcéra stojí na Slovensku okrem Arborie za bratislavskými projektmi Eden Park, Malé Krasňany a pripravovaným projektom Nové Slovany na Račianskej.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Arboria Park, Lucron

Diskusia (0 reakcií)