Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odvolanie proti Zwirnu zamietli, prvá etapa projektu v Ružinove má zelenú

15.11.2019, 05:03 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Veľký ružinovský projekt Zwirn, ktorý v areáli bývalej Cvernovky pripravuje YIT Slovakia, sa posunul bližšie k realizácii. Okresný úrad zamietol odvolanie voči územnému rozhodnutiu, týkajúceho sa výstavby podzemných garáží a námestia. Stavebný úrad zároveň vydal povolenie pre prvú etapu v rámci rezidenčného komplexu.

  • Tlačiť
  • 0

Viac ako polroka trvalo vyhodnotenie odvolaní voči developerskému zámeru, ktorý sa pripravuje v území medzi Košickou, Svätoplukovou a Páričkovou ulicou.

Na okresný úrad svoje podnety voči projektu Zwirn doručilo viacero obyvateľov z okolia, odvolania prišli postupne v troch vlnách a dovedna ich bolo desať.

Námietky susedky neprešli

Ako vyplýva zo zverejneného dokumentu okresného úradu, postupne svoje odvolanie deväť ľudí zobralo späť. Úrad sa tak zaoberal pripomienkami jednej susedky.

Tá mala viacero námietok vrátane toho, že stavebný úrad neskoro informoval obyvateľov o začiatku územného konania, netrval na posudzovaní projektu podľa EIA alebo to, že developer pôvodne hovoril o troch podzemných podlažiach v garáži a napokon sú v projekte štyri. Výhrada sa týkala aj letáčika, ktorý developer vhadzoval ľuďom do schránok.

Neprehliadnite

„Nie je vôbec jasné, čo je Pradiareň, čo je vyhliadková veža, objekty označuje iba ako Zwirn 1, 2 atď. Spoločnosť YIT Slovakia rozdelila pôvodný zámer na toľko samostatne riešených stavieb, že obyčajný človek nemá šancu sa v množstve konaní vyznať,“ napísala susedka.

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej CvernovkeZdroj: YIT Slovakia

YIT projekt 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Pradiareň, YIT Slovakia, ZWIRN

Diskusia (0 reakcií)