Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ostrovné byty po krokoch rastú

30.12.2009, 14:30 | lmi | © 2009 News and Media Holding

Ceny bývania vo Veľkej Británii sa ku koncu roka pomaly spamätávajú

  • Tlačiť
  • 0

Bývanie v ostrovnej krajine v posledných mesiacoch roka 2009 stagnovalo až mierne rástlo. Výsledky za december, ktoré zverejnila spoločnosť Hometrack, hovoria o 0,1-percentnom medzimesačnom náraste cien. Medziročne ide o najmenší pokles od mája 2008, píše agentúra Reuters.

V porovnaní so záverom vlaňajška ceny poklesli o 1,9 %. Spoločnosť predpokladá ďalší pokles aj v nasledujúcom roku, avšak niekde na úrovni jedného percenta. „Kľúčovým sa tento rok stal nečakaný nárast dopytu a chronický nedostatok ponuky,“ povedal šéf prieskumov spoločnosti, Richard Donnel.

Napriek slabej ponuke si budú ceny v budúcom roku ďalej diktovať kupujúci, mieni Hometrack. A to aj napriek faktu, že v roku 2009 narástlo množstvo potenciálnych kupcov o 41 %, zatiaľ čo predávajúcich len o sedem.

Záujem o bývanie je v Británii silný už niekoľko mesiacov, stúpa aj objem poskytnutých hypoték. Trh sa spamätáva z najväčších minuloročných prepadov. Vzrástli aj ceny komerčných nehnuteľností.

Ďalší dopyt môžu podľa Hometrack limitovať voľby v júni, ďalší rast nezamestnanosti i potenciálne zvyšovanie daní.

Foto na titulke - Reuters

  • Tlačiť
  • 0

Tagy byty, Veľká Británia

Diskusia (0 reakcií)