Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ožíva jeden z najväčších projektov v Bratislave. Do Nových Vajnôr vstúpil JTRE

19.09.2019, 14:32 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Malo ísť o plnohodnotnú obytnú štvrť s bytmi, kanceláriami, obchodmi či občianskou vybavenosťou, no k realizácii plánov z minulosti tu neprišlo. Až 85-hektárové územie v Bratislave už roky čaká na začatie výstavby. Aktuálne do projektu, ktorý v minulosti odkúpili českí podnikatelia, vstupuje domáci kapitál – investorom je J&T Real Estate. Vo Vajnoroch pribudnú stovky bytov, kancelárie i obchody.

  • Tlačiť
  • 7

Plány s Novými Vajnorami siahajú ešte do predošlého realitného boomu pred rokom 2008. Skupiny Eastfield a Atlas Estate však svoje spoločné ambiciózne plány nikdy nezrealizovali, v lokalite vzniklo iba obchodné centrum Vajnoria.

Zámer počíta s premenou 85 hektárov územia na východnom okraji hlavného mesta. Celý projekt pritom rozsahom pripomína Bory či Slnečnice, počítalo sa tu s realizáciou takmer 800-tisíc štvorcových metrov podlažnej plochy a investíciou okolo 860 miliónov eur.

Projekt prevzali Česi

Projekt výstavby rozsiahlej obytnej zóny s kanceláriami, obchodmi a ďalšou vybavenosťou zmenil majiteľa v roku 2016, keď doň vstúpili českí investori zo skupiny Nordic Investors. Dostali sa k nemu kúpou spoločnosti Circle Slovakia, ktorej patrili pozemky.

Neprehliadnite

Česi v čase akvizície plány s územím presne nešpecifikovali. „Je to jedno z najväčších ucelených území v Bratislave. Aj preto budú podrobnosti o tom, ako budeme pokračovať v projekte, jasnejšie až v priebehu niekoľkých mesiacov,“ hovoril pred tromi rokmi Jan Petřík, partner developerskej spoločnosti.

Český investor tvrdil, že vybuduje 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy J&T Real Estate, Nordic Investors, Nové Vajnory