Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parkville na Kolibe: po zľavách spokojnosť

02.11.2010, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Orco propaguje 20 % z cien nadol, luxusné byty majú byť najlepší darček

  • Tlačiť
  • 27

Tagy

Orco

Dlhé obdobie ticha a hasenia problémov, do ktorých sa dostala developerská spoločnosť Orco strieda reklamná kampaň a kroky na oživenie predaja. Firma spúšťa prezentáciu svojho luxusného a jediného bratislavského projektu – Parkville na Kolibe.

Pod heslom „darujte si najlepší darček“ inzeruje 20- a viacpercentné zľavy z pôvodných cenníkových cien. Tieto platia do konca decembra 2010, spoločnosť si dopyt po úprave cien pochvaľuje.

Parkville ponúka 92 bytov na bratislavskom kopci, ktoré skolaudovali začiatkom roka 2009. Pôvodné cenníky sa časom zvyšovali, na vrchole dosahovali úroveň okolo 4- až 5-tisíc eur/m2 vrátane DPH.

Dnes začínajú na 3 100 až približne 3 700 eur za štvorcový meter, najlacnejší trojizbový byt tak podľa aktuálneho cenníka stojí 310-tisíc eur. V tejto cene je štandard aj kuchynská linka.

Odozvu na zľavy si investor pochvaľuje. „Od mája registrujeme zvýšený záujem, za posledné tri mesiace sme predali 16 bytov,“ pre TRENDreality.sk približuje Katarína Čajkovičová, predajca projektu.

Podľa nej majú aktuálne predaných približne 60 percent objemu. Informácie z januára 2009 pritom hovorili o dvojtretinovej vypredanosti, medzitým teda viacerí klienti z projektu pravdepodobne odišli.

Parkville je jediným projektom spoločnosti kótovanej na varšavskej burze, ktorý v Bratislave dokončila. Orco plánovalo výstavbu aj na mieste niekdajšieho pivovaru Stein, ako aj prestavbu obchodného domu Dunaj, z dôvodu problémov ich však predávalo.

Firma sa totiž na jar 2009 dostala pod ochranu pred veriteľmi, ktorú neskôr francúzsky súd predlžoval. Vlani ešte stále hospodárila so stratou 250 miliónov eur, oproti roku 2008 však ide o zníženie straty. Naštartované ozdravné opatrenia tak podľa týchto ukazovateľov zabrali.

Zobraziť Parkville na väčšej mape

fcb promo facebook

Foto – Orco

  • Tlačiť
  • 27

Tagy Orco