Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta a Nové Mesto sa dohodli na Škultétyho. Získa na tom okolie

28.04.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Bratislavské Nové Mesto sa čoskoro začne rozrastať o nový rezidenčný projekt. Bývalé Slovany totiž podľa plánov nahradí komornejšia výstavba pomenovaná Obytný súbor Škultétyho. Komplex s vyše tristo bytmi, ktorý sa dlhší čas nevedel z plánovacích výkresov pohnúť ďalej, v týchto dňoch dostáva zelenú od mestskej časti. Za cenu viacerých vyvolaných investícií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Penta

Dohodli sa na nich starosta Rudolf Kusý a zástupcovia investorskej spoločnosti Bavint, s.r.o., pre ktorú projekt kreslí skupina Penta Investments. „Darovacou zmluvou sme získali 230-tisíc eur určených pre rozvojové projekty okolitých obyvateľov vrátane výstavby ihriska a príspevkov pre školy,“ hovorí R. Kusý.

„Ide o náklady, ktoré súvisia s podporou tvorby kvalitnejšieho životného prostredia a kvality života pre súčasných obyvateľov, ktorí bývajú v bezprostrednom okolí nášho projektu,“ komentuje aj Martin Danko, PR manažér spoločnosti.

Počíta sa aj s ďalšími investíciami vo výške pôvodne vyčíslenej na viac než dva milióny eur. Podľa starostu pôjde o rekonštrukciu Kominárskej a predĺženie Škultétyho ulice cez pozemok železníc až na Kukučínovu. To má vytvoriť spojnicu pre okolitých obyvateľov. V samotnom projekte okrem toho vzniká park otvorený pre verejnosť, rekonštruovať sa budú napríklad aj schody na terase na Sibírskej.

„Išlo o náročné rokovania, pričom našim zámerom bolo vyjsť v ústrety požiadavkám verejnosti tlmočených prostredníctvom mestskej časti a zároveň realizovať projekt v rozsahu, v ktorom môže byť z pohľadu zákazníka a aj developera úspešný,“ hovorí o ústupkoch M. Danko. Prvé informácie o zmene projektu prišli už pred viac než rokom, odvtedy bežia rozhovory.

Časť vyvolaných investícií je dnes podľa starostu naplánovaná na predaj prvého bytu, ďalšiu je potrebné realizovať do roku 2017. „V súčasnosti by mestská časť mala začať územné konanie, v rámci ktorého by sme mali získať povolenie na projekt potom, ako sme ho aj na základe rokovaní s mestskou časťou zmenili,“ hovorí PR manažér Penty.

Pôvodný projekt Slovany nakreslili ešte počas realitného boomu.Zdroj: Futuris Properties

S výstavbou prvej etapy pozostávajúcej z jedného radu domov sa má začať ešte tento rok. Celý komplex prinesie deväť obytných blokov a jeden garážový objekt, ktorý odizoluje obytnú časť od rušnej dopravnej tepny. Vzniknúť majú aj menšie komerčné priestory na prízemí.

Príbeh Slovany začal v čase najväčšieho boomu, kedy predošlý majiteľ, spoločnosť Futuris Properties, na pozemku nakreslila 41-podlažný čierny mrakodrap s premostením v najvyššej časti. Tento projekt získal aj stavebné povolenie a mohli ho hneď začať stavať. Po spľasnutí bubliny sa parcely dostali do dražby a z Privatbanky ich získal súčasný vlastník.

Penta projekt podľa vlastných slov manažuje, vlani prišla so zmenšením objemov na šesť, osem a dvanásť podlaží a vytvorením blokov podobných existujúcej výstavbe v okolí. Je preto potrebné zmeniť aj už raz vydané územné rozhodnutie, ďalšie zdržanie nastalo práve pri zdĺhavých rokovaniach s mestskou časťou.

View Slovany in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Tagy Penta

Diskusia (0 reakcií)