Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta chystá druhú etapu bývania v Boroch

19.12.2016, 14:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Po rozbehnutí predaja a ešte pred začiatkom výstavby prvej etapy bytovej časti novej bratislavskej štvrte Bory ohlásila developerská spoločnosť Penta Investments podrobnosti o druhej fáze. V deviatich menších domoch má priniesť 287 bytov a 405 parkovacích miest.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy

Bory, Penta

Predaj prvej fázy sa rozbehol v júli tohto roku. Penta hlási 70 percent predaných zo 170 ponúkaných bytov. Celkovo v prvej fáze vznikne v desiatich domoch 340 bytov. Ďalšie by sa mali dostať do predaja už čoskoro a výstavba prvej fázy sa rozbehne v prvom štvrťroku 2017.

Zhruba v čase jej dokončovania, v prvom polroku 2018, je plánovaný aj začiatok výstavby druhej etapy. Bude mať odlišný charakter od prvej fázy, ktorá má podobnú štruktúru ako dokončovaný projekt developera Pri mýte, teda desať pozdĺžnych objektov v dvoch radoch oddelených verejnými priestormi so športoviskami.

V druhej fáze vzniknú menšie domy so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami spojené do blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Objekty budú umiestnené na pódiách so zelenými strechami, ktoré vytvoria obyvateľom poloprivátne priestory. Súčasťou druhej fázy má byť aj centrálny verejný park. Celková plocha zelene má tvoriť 12-tisíc štvorcových metrov.

Bory Bývanie 2 - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

„Úspech prvej etapy projektu Bory Bývanie ukazuje, že dôraz, ktorý od jeho spustenia kladieme na kvalitu verejných priestorov, má opodstatnenie. Obytná zóna novým obyvateľom ponúkne nielen základnú občiansku vybavenosť, ale aj viaceré športoviská, detské ihriská či novú materskú škôlku,“ hovorí Juraj Nevolník, Business Development manažér v Penta Investments.

Druhá fáza vznikne podľa návrhu ateliéru Vallo Sadovsky Architects, ktorý vyhral architektonickú súťaž v konkurencii ateliérov Chybik+Kristof či autorov urbanizmu celej obytnej zóny Jakub Cigler Architekti. Verejné priestory navrhol ateliér Labak.

Neprehliadnite

„Dominantným prírodným prvkom parku je jazierko s prepojením na malé námestie, pri ktorom sú situované priestory pre menšie prevádzky ako sú napríklad kaviarne či malé obchodíky,“ dodáva J. Nevolník. Jazierko bude doplnené o poldre fungujúce na princípoch zadržania, vsakovania a odparovania dažďovej vody, čo má pozitívny vplyv na okolitú mikroklímu.

Investor aktuálne žiada o vydanie stanoviska k vplyvom na životné prostredie (EIA), výstavba by sa mala začať po získaní všetkých povolení. Predbežný termín je prvý polrok 2018. 

Bory Bývanie 2 - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

V rýchlo sa rozvíjajúcej štvrti Bory medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves už vyrástlo nákupné centrum Bory Mall a viacero samostatných veľkoformátových obchodných prevádzok. Obytnú časť oddelí od nákupnej zóny kancelárska zástavba, ktorú Penta predstavila len nedávno.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Bory, Penta