Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta pripravila druhú fázu Novej Terasy

19.12.2013, 05:40 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Ďalších vyše dvesto bytov plánuje začať stavať v Košiciach o rok

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Penta

Mesiac po kolaudácii posledného bloku bytov v rámci prvej fázy košického projektu Nová Terasa predložila developerská firma spadajúca pod investičnú skupinu Penta projekt druhej etapy na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Druhá fáza výstavby v blízkosti amfiteátra a fakultnej nemocnice na Triede SNP zahŕňa osem bytových domov s piatimi až siedmimi podlažiami a päť samostatných objektov občianskej vybavenosti.

Celkovo majú podľa zámeru priniesť 216 bytov a takmer 500 štvorcových metrov priestorov pre obchod a služby. Na parkovanie má byť k dispozícii 104 garáží na prízemí domov a 369 miest na povrchu.

V ponuke bytov prevažujú dvojizbové a trojizbové, ktorých je naplánovaných 80 resp. 84. Doplní ich 24 jednoizbových a 28 štvorizbových bytov. Výmery sa pohybujú od necelých 40 m2 pri jednoizbákoch až po vyše 105 m2 pri štyroch izbách. Najtypickejšie dvojizbáky sú navrhnuté s plochou okolo 55 m2 a trojizbáky s 80 m2.

Druhá etapa Novej Terasy - vizualizácia (1)Zdroj: Penta Investments

Autormi návrhu sú Vallo Sadovský Architects. Bytovky usporiadali ako dve štvorice rovnakých domov s dvormi oddelené promenádou s parkovaním. Druhá fáza vyrastie na západ od dokončenej prvej etapy na rohu Ondavskej ulice a Triedy SNP.

Investor predpokladá náklady na výstavbu vo výške 15 miliónov eur. Začiatok výstavby je predbežne plánovaný na jeseň 2014 a trvať by mala štyri roky.

Druhá etapa Novej Terasy - vizualizácia (2)Zdroj: Penta Investments

Výstavba prvej etapy so 164 bytmi sa skončila v novembri kolaudáciou tretieho bloku, prvé dva boli skolaudované v máji. Poslednou časťou projektu Nová Terasa má byť výstavba rodinných domov.

View Nová terasa in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Tagy Penta

Diskusia (0 reakcií)