Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta Real Estate začala výstavbu projektu Nová Terasa 3

11.06.2018, 11:01 | tv | © 2018 News and Media Holding

V Košiciach začal developer Penta Real Estate stavebné práce na tretej etape rezidenčného projektu Nová Terasa. Projekt prinesie na tamojší trh v piatich bytových domoch celkom 225 bytových jednotiek s celkovou plochou presahujúcou 14-tisíc štvorcových metrov.

  • Tlačiť
  • 0

Tretia etapa projektu síce nadväzuje na jednotku a dvojku, stojí však na samostatnom pozemku. Projekt sa nachádza v tesnom susedstve historického centra pri križovatke Ondavská. Developer aktuálne začal s predajom bytov. V ponuke sú jedno- až štvorizbové jednotky.

Dokončenie územia

Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 1 458 do 1 620 eur za štvorcový meter. Napríklad dvojizbové byty sa začínajú na sume 89 900 eur, trojizbové na 135 200 eur. Zároveň s treťou etapou sa stavia aj dopravné napojenie projektu na Triedu SNP, ktoré by malo byť dokončené už na jeseň tohto roka.

Vizualizácie projektu Nová Terasa 3Zdroj: Penta Real Estate

„Nová Terasa 3 nadväzuje na úspech predchádzajúcich etáp a dokončuje development celého územia,“ hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Penta Real Estate. Podľa jeho slov prináša projekt nízkoenergetické byty s veľkou terasou a  výhľadom na košické centrum mesta.

Prvé dve vypredané

Podobu projektu navrhlo architektonické štúdio Morocz_Tacovsky, spoluautormi návrhu sú štúdiá Compass Architekti a Superatelier. „Napriek odlišnému architektonickému ateliéru aj Nová Terasa 3 pokračuje v koncepte a priestorovom usporiadaní, ktoré kladie dôraz na dostatok verejného priestoru, zelene a detských ihrísk,“ hovorí Marcel Martišek, projektový manažér v Penta Real Estate.

Neprehliadnite

Pojekt Nová Terasa je realizovaný vo viacerých etapách. Prvá bola dokončená v roku 2013 a priniesla celkovo 165 bytov. V roku 2017 bola dokončená výstavba druhej etapy, jej súčasťou je 216 bytov a 48 rodinných domov. Podľa developera sú obe vypredané.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Košice, Nová terasa, Penta Real Estate

Diskusia (0 reakcií)