Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta v projekte Pri mýte mení parkovací dom na bytovku

28.06.2016 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

28.06.2016 | asdfasdf

"Dôvodom pre zmenu plánov bolo najmä schválenie novej parkovacej normy v hlavnom meste, ktorá predošlé prísne koeficienty zjemňuje."....nakolko sa v Ba blbo parkuje, tak zjemnime koeficienty.....predsa byty sa predaju vyhodnejsie, ako parkovacie miesta....a vy, hlupaci, tlacte sa......

28.06.2016 | TotoTuSomJa

Neuveriteľné a Nesrovnal im to odsúhlasí. Kde budú tí hlupáci parkovať? Na chodníkoch? Mesto musí trvať na vybudovaní parkovacie domu a urýchlenom prijatí parkovacej politici v celom meste. Tie autá musia z chodníkov konečne zmiznúť, rovnako ako nelegálna reklama.

28.06.2016 | Riman098

ti co si tam kupia byt, budu parkovat v podzemnej garazi pod domom. Uz v projekte "Pri myte", bola/je povinnost zakupenia parkovacieho miesta spolu s bytom.

28.06.2016 | Martin Hajdusek

ked si kupis byt musis si kupit jedno parkovacie miesto, to ma logiku, ale ked na jeden byt pripadju vo vacsine auta dve, tak to druhe budu ludia parkovat na chodniku , nepredpokladam ze si bude kazdy kupovat druhe garazove statie cca za 9 tis. euro. Navstevy detto budu stat na chodniku . Ten parkovaci dom by sa tam predsa len zisiel , ci uz aj ako zachytne parkovisko pre ostatnych. No nist Nesrovnal bol asi v inej Viedni, inom Londyne a inom Berline ktorymi sa tak dusoval na svojich bilboardoch.

29.06.2016 | Valec57

Ak si nechcem kúpiť 2. parkovacie miesto pod barákom, tak si ho asi nekúpim ani v parkovacom dome. Rovnako si tam nekúpim miesto pre návštevy (na to hádam majú nejaké miesta vyhradnené). Záchytné parkoviská sa zas nabudujú v tesnom susedstve širšieho centra mesta, ale na vstupoch, resp. v dedinách naokolo. Tým pádom by budovanie parkovacieho domu bolo úplne zbytočné, aj investor by z toho nič nemal, aj domácim by tam zbytočne strašil.

28.06.2016 | Pepo20

620 parkovacixh miest pre 380 bytov je viacej ako dost. Nova vystavba vo Viedni pozaduje 0.75 miesta na 1 byt. A ako clanok uvadza, parkovacie miesta su ale sa slabo predavaju. Takze ludia aj napriek dostatku parkovacich miest volia radsej parkovanie na ulici. Takze ano, riesenim je nova parkovacia politika - ked potrebujes auto v meste, kup si aj parkovacie miesto...

28.06.2016 | didinko

Viedeň je mesto s fungujúcou MHD.

28.06.2016 | Pepo20

Skôr vo Viedni žijú ľudia , ktorí neberú auto ako symbol spoločenského postavenia. V Bratislave MHD funguje , len ju ľudia nechcú používať. Radšej stoja v zápche vo "svojom".

29.06.2016 | themike

Nie nefunguje. A ide aj o kvalitu MHD. Je rozdiel cestovat metrom, ktore ma 100+ rokov a v autobuse. Zijeme v 21 storoci a MHD v Bratislave je v stave -70 rokov voci rozvojovym krajinam, je uplne jasne ze toto normalny ludia tolerovat nebudu a budu pouzivat auta aj nadalej. A na tom nezmeni nic ani parkovacia politika.
Vysvetlit ale logiku presunu ludi do MHD neschopnemu vedeniu tohoto mesta a statu je momentalne uplne nerealne a za podmienok na SK uz duplom.

28.06.2016 | citatelTrendu

Miesto toho aby sa systematicky budovali parkovacie domy, zahustíme ešte viac projekty. ***********, nie hlavné mesto civilizovanej krajiny. Dúfam že sa parkovacia politika čoskoro príjme aj so zásadou 1 auto zvýhodnene, ostatné progresívne zdaniť. A najmä, poviť parkovanie iba na vyznačených miestach, toto teraz je anarchia, žiadny systém a na úkor chodcov.

29.06.2016 | čézare

raz ale pride na psa mráz... parkovacia politika sa pripravuje. Podla mna vypukne k 1.1.2017 a potom obyvatelia bytovky co budu mat trvalý pobyt zaparkuju ale najomnici a ludia co maju byt na kseft a ich obyvatelia nezaparkuju a potom sa budu cudovat ked byt neprenajmu ...

29.06.2016 | Valec57

Ak nezaparkujú/neprenajmä, tak potom začnú riešiť kúpu parkovacieho miesta. Tých nepredaných tam bude určite dosť. Kým to nenastane, nikto o ne nebude mať záujem.