Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Petržalka City 2 spúšťa predaj so 140 bytmi

21.10.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Do ponúk petržalského nového bývania pribúda ďalšia novostavba. Petržalka City 2, čo je druhá etapa v rámci rozsiahlej rozvojovej zóny pri Chorvátskom ramene, prinesie takmer 140 obytných jednotiek. Developerské spoločnosti Lentimex development a Sollaris spúšťajú predaj v najbližších týždňoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Vedľa existujúcej prvej etapy s nápadnou architektúrou pribudne 14-podlažný objekt so 118 bytmi a 20 nebytovými ateliérmi. K tomu sa pridávajú administratívne priestory na druhom podlaží s výmerou zhruba 500 m2 a ďalších 1 200 m2 občianskej vybavenosti na prízemí.

„Reklamná kampaň a oficiálny predaj začína v novembri,“ pre TREND Reality približuje Andrej Kasana, CFO Lentimex development. Predpredaj už beží od októbra, podľa zástupcu firmy je približne 35 bytov predrezervovaných. Počíta sa aj s niekoľkými mezonetmi na prvých podlažiach.

Uvádzacie ceny

Presný cenník zatiaľ nie je zverejnený, no napríklad jednoizbový byt s výmerou 25 m2 a terasou s plochou okolo 11 m2 bude v ponuke za 60-tisíc eur s DPH. Dvojizbový byt s veľkosťou 45 m2 a päťmetrovým balkónom za necelých 100-tisíc, trojizbový s takmer 70 m2 a desaťmetrovou terasou za 155-tisíc.

Ceny sa líšia v závislosti poschodia i orientácie, ide o holobyty. Podľa A. Kasanu počíta investor ešte s uvádzacími cenami, ktoré budú oproti vyššie spomenutým o 3 až 6 percent nižšie.

Petržalka City 2Zdroj: Petržalka City

„Máme stavebné povolenie a v súčasnosti začíname výkopové práce,“ hovorí Štefan Koluš, člen predstavenstva spoločnosti Petržalka City, a.s. Projekt plánujú dokončiť o dva roky neskôr.

Parkovanie vznikne v podzemných garážach, kde je naplánovaných 144 parkovacích miest, jedno stojí 12-tisíc eur, do konca roka je o niečo lacnejšie. K druhej fáze Petržalka City prináležia aj vonkajšie státia pred jednotkou, investor ich bude postupne vyhradzovať pre majiteľov bytov a obchodné prevádzky. Dnes na ich parkujú aj okolití obyvatelia.

Vonkajšie plochy

Projekt má čiastočne architektúrou i riešením vonkajších plôch nadviazať na existujúcu jednotku. Počíta so zeleňou, exteriérovými terasami i fitnes prvkami. „Chceli by sme tu pripraviť aj menšie pódium,“ dodáva Š Koluš.

Pribudnúť majú aj membrány rovnaké ako v prvej fáze. Za architektúrou stojí ateliér Viest Architekti s autorskou spoluprácou kancelárie Bluhm Partner, ktorá navrhovala jednotku. V porovnaní s prvou etapou vznikne viac bytov i podlaží, kvalitatívne parametre však majú byť podobné.

V prvej fáze Petržalka City vzniklo 109 bytov na ôsmich poschodiach. Projekt skolaudovali v roku 2013, krátko na to prešiel hodnotením Rande s realitou. Dnes sú tu voľné tri posledné byty a približne 60 podzemných parkovacích miest.

Šlo o začiatok rozsiahlej výstavby, k čerstvo predstavenej druhej fáze má totiž neskôr pribudnúť aj tretia s 22-podlažnou administratívnou vežou. Investorom dvojky je Forespo, prostredníctvom realitného fondu ho financuje Poštová banka.

Ešte väčší komplex je nakreslený oproti cez Chorvátske rameno s predbežným označením Petržalka City B. Počíta sa tu s novou štvrťou bývania, administratívy a obchodov, parkom, verejnými priestranstvami, zastávkou električky a ďalšími stavbami.

Developer má pozemky v dlhodobom nájme a projekt chystá už niekoľko rokov, bližší termín štartu výstavby stále nie je známy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Petržalka City, Poštová banka

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát