Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalské Slnečnice dali do predaja ďalšiu stovku bytov

13.08.2015, 13:30 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

V bratislavskej Petržalke pribudli do predaja ďalšie nové byty. Developerská spoločnosť Cresco spustila ponuku už niekoľkej fázy projektu Slnečnice na južnom okraji mestskej časti v smere von z mesta. Popri pokračujúcej výstavbe začína budovať novú štvoricu objektov.

  • Tlačiť
  • 3

Ide o šesťpodlažné budovy v zóne Viladomy umiestnené za tromi rozostavanými bytovkami vedľa cesty z Petržalky do Rusoviec. Celkovo tu pribudne 207 bytov s výmerami od  27 po takmer 120 štvorcových metrov.

Cresco v týchto týždňoch pridáva do ponuky vyše stovku bytov v dvojici objektov umiestnených smerom ďalej od hlavnej cesty. Ich priemerné ceny dosahujú 1 700 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH, podľa oficiálnej webstránky je zatiaľ predaných len zopár z nich. Pod objektmi a v ich okolí vznikne 126 parkovacích miest s cenami od 7 560 po 11 600 eur za jedno.

Medzi všetkými štyrmi objektmi je nakreslené aj ihrisko a zeleň, čo sme ocenili aj v Rande s realitou pred dvoma rokmi. Prvú dvojicu umiestnenú bližšie k ceste plánuje investor dokončiť do konca budúceho roka, druhú dvojicu začiatkom toho nasledujúceho. Do konca roka 2015 chce Cresco skolaudovať aj susednú trojicu viladomov s celkovou kapacitou 200 bytov.

Slnečnice - aktuálny stavZdroj: Cresco Group

Okrem viladomov naplánovaných ako komornejšie a drahšie bývanie s väčším podielom zelene stavia developer aj hustejšiu zónu Mesto umiestnenú pozdĺž Panónskej ulice na okraji Petržalky. Výstavbu zhruba 350 bytov s plánovaným termínom dokončenia v roku 2017 začal len pred pár mesiacmi.

Na posúdenie vplyvov výstavby na životné prostredie pribudla aj ďalšia časť, týkajúca sa takzvaného umelého kopca, ktorý dnes slúži ako offroadové a freestylové centrum. V rámci prvej etapy tu firma počíta so štyristo bytmi v niekoľkých šesť- až sedempodlažných objektoch, zatiaľ bez konkrétnych termínov.

Petržalka je vďačným cieľom rezidenčných novostavieb, k rozostavaným projektom ako Lužná, Skybox či Solar nedávno pribudlo Muchovo námestie a Flat75. Chystá sa aj Fuxova pri zjazde zo Starého mosta a druhá fáza Petržalka City pri Chorvátskom ramene.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Cresco, Slnečnice