Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalské Slnečnice odhaľujú ďalšiu časť - umelý kopec

28.07.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Postupne rastúce Južné mesto na konci Petržalky odhaľuje ďalšiu časť. Na mieste umelého kopca z navezeného stavebného odpadu pri ceste do Rusoviec a Rajky má vyrásť v štyroch blokoch štyristo bytov. Ide o ďalšiu etapu projektu Slnečnice od developerskej spoločnosti Cresco.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Cresco

Pritom len začiatkom leta otvorili na kopci oproti prvej fáze Slnečníc freestylové centrum Line 36. Za projektom športového areálu je iná investorská spoločnosť Greefin Group. Ďalšia časť kopca slúži už dlhšie ako offroadová dráha.

Zastavanie územia, kam bol vyvezený odpad ešte z výstavby Petržalky, bolo súčasťou úvodnej urbanistickej štúdie Slnečníc. Teraz predložil investor spresnenú dokumentáciu tejto časti označovanej ako Zóna C0 na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

V prvej etape tu majú vyrásť štyri čiastočne do terénu zapustené šesť- až sedempodlažné bytové bloky s podzemnými garážami. Dokopy tu má vzniknúť 401 bytov a 443 parkovacích miest. Pôvodne sa počítalo s osem- až desaťpodlažnou zástavbou s vyše šesťsto bytmi.

Dopravnú dostupnosť má zabezpečiť nová cesta na západnej hranici pozemku napojená kruhovým objazdom na Dolnozemskú cestu.

Navezený kopec podľa dokumentácie neobsahuje nebezpečný odpad a má byť rozhrnutý a znížený o osem metrov. Materiál má byť využitý aj na úpravu územia, terénne a stavebné práce.

Južné mesto - Slnečnice - urbanistická štúdiaZdroj: Cresco Group

V rámci projektu Slnečnice boli začiatkom roka 2013 skolaudované rodinné domy a päť bytoviek v sektore C označovanom aj Viladomy. Aktuálne je v ich susedstve vo výstavbe ďalších päť bytoviek a rovnaký počet je v príprave.

V sektore B bližšie pri Petržalke sa začína výstavba časti Slnečnice – Mesto s bytovými blokmi sústredenými okolo nového mestského bulváru. Vznikne tu aj menší Retail Park s obchodmi, službami a zábavou.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Cresco