Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalský Hájpark začínajú stavať. Je vypredaný

16.10.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Neďaleko dostihovej dráhy v bratislavskej Petržalke začína výstavba. Rezidenčná novostavba Hájpark totiž dostala stavebné povolenie. Developerská spoločnosť Imagine Development sa okrem toho chváli aj rýchlym predajom, keďže z 27 ostali voľné len tri byty.

  • Tlačiť
  • 0

„Možno to porovnať snáď iba s časom realitného boomu, keď sa predávalo „z papiera“, pred výkopom. V súčasnosti je priam nemysliteľné, aby sa byty vypredali počas piatich mesiacov,“ informuje developer. Ceny dosahujú približne 2 100 eur/m2 s DPH a každý byt má okrem základnej dispozície niekoľko ďalších alternatív.

Ide o prvú fázu, ktorá je v predaji od mája tohto roku a po dokončení na jeseň 2015 prinesie päť- a šesťpodlažný objekt s bytmi v rozlohe od 37 po 105 m2. Pribudne aj 65 vonkajších nekrytých parkovacích státí. V rámci druhej fázy bez presnejšie špecifikovaných termínov sa počíta s 90 bytmi a ďalšími 166 parkovacími miestami.

Projekt v bývalom technickom areáli charakterizuje najmä park medzi blokmi s celkovou výmerou vyše 4 100 štvorcových metrov. Počíta sa s lavičkami, ihriskom i plochami pre záhradkárske aktivity obyvateľov. Developer spomína britský prístup Building for Life, ktorý v dvanástich bodoch prináša návod na kvalitnú výstavbu.

Imagine Development je spoluinvestorom neďalekého projektu Nový háj, ktorý v dvoch objektoch priniesol dokopy zhruba 70 bytov. Investori umožnili zasahovať do dispozícií až do takej miery, že si budúci obyvateľ mohol zvoliť umiestenie balkónu či výraznejšie zmeny priečok.

Firma sa okrem toho angažuje v Inštitúte urbánneho rozvoja. Organizácia developerov, architektov a súvisiacich profesií si kladie za cieľ zlepšiť podmienky pre development na Slovensku, zjednodušiť a urýchliť konania a sprehľadniť celý realitný trh.

View Hájpark in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hájpark, Imagine Development

Diskusia (0 reakcií)