Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalský Nový háj sa plní kupujúcimi

13.03.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Pri dostihovej dráhe dokončujú dve netradičné bytovky

  • Tlačiť
  • 0

V Petržalke dokončujú ďalšiu novostavbu. Nový háj pri dostihovej dráhe dostal rôznorodú fasádu aj na základe požiadaviek klientov. Projekt sa stal známym aj vďaka provokačnej teasingovej marketingovej kampani, ktorá obyvateľov a návštevníkov Bratislavy posielala „do hája“. Dnes sa dopredávajú posledné byty.

Celkovo vzniklo 72 jednotiek v dvoch sedempodlažných budovách. Investorská spoločnosť Elonir, s.r.o., pozostávajúca z firiem ITB a Imagine Development chcela pôvodne rozostavať len prvú a až neskôr pridať druhú, vysoký záujem však viedol k stavbe oboch naraz. „V súčasnosti máme už len šesť bytov voľných,“ pre TRENDreality.sk približuje Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development.

Nový háj bol netradičný najmä variabilnými dispozíciami a viacerými možnosťami pôdorysov. To síce v úvodných fázach výstavby umožňujú aj developeri v iných projektoch, tu však boli zmeny rozsiahlejšie a klient dostal hneď niekoľko alternatív.

Ďalšou novinkou bola možnosť zmeniť lodžiu na balkón alebo si vybrať umiestnenie okien a ich tvar. „Tieto možnosti využili skoro všetci klienti,“ hovorí I. Rolný, priznávajúc aj množstvo práce navyše pre developera. „Najviac sa menili okná, ale aj dispozície, lodžie a balkóny, pribúdali sklenené zábradlia a francúzske okná, vysvetľuje.

Podľa zástupcu ITB bolo ťažké zmanažovať všetko, ale tvrdí, že v niektorom z ďalších rezidenčných projektov pôjdu do toho opäť. Možnosť rozsiahlych zmien v bytoch mohla byť jedným z dôvodov rýchleho predaja najmä pri rozbehu projektu, v roku 2012. Ceny dosahovali približne 2-tisíc eur/m2 s DPH.

Vzniklo aj viac než 80 parkovacích miest v dvojpodlažných podzemných garážach, kde jedno stojí 13 800 eur. Ďalších jedenásť státí buduje developer v okolí Nového hája, tieto odovzdá samospráve a budú voľne prístupné. Na prízemí vznikli aj dva obchodné priestory, jeden z nich je voľný. Projekt financuje Všeobecná úverová banka.

Nový háj - aktuálny stavZdroj: Nový háj

ITB je čoraz aktívnejšia spoločnosť na developerskom trhu. Popri prvých projektoch v podobe obytnej zóny Rusovský sad v bratislavských Rusovciach a menších projektov nedávno skolaudovala kancelársky Wallenrod na Mickiewiczovej a buduje aj Business Garden Štefánikova na rovnomennej ulici. Podľa I. Rolného chystá aj ďalšie projekty.

Druhá spoločnosť, Imagine Development zasa neďaleko Nového hája spúšťa svoj vlastný developerský projekt umiestnený do zelenej lokality. Obe firmy sa angažujú aj v Inštitúte urbánneho rozvoja a kladú si za cieľ zlepšiť prostredie pre development na Slovensku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Imagine Development, ITB, Nový háj

Diskusia (0 reakcií)