Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pod Kopcami vyrastie osemdesiat bytov

04.02.2016, 14:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

V lokalite Pod Kopcami na severnom okraji Stupavy sa pripravuje výstavba novej obytnej zóny. Jej prvá fáza má na ploche 1,4 hektára priniesť sedem rovnakých bytových domov s celkovo 77 bytmi a 143 parkovacích miest.

  • Tlačiť
  • 1

Bytové domy Pod Kopcami sú navrhnuté ako trojpodlažné s podkrovím. V každom dome má byť jeden dvojizbový, deväť trojizbových a jeden štvorizbový byt. Všetky byty majú lodžie, na prízemí predzáhradky.

Parkovanie je riešené pozdĺž navrhovaných komunikácií po obvode zóny. Celkovo tu má byť 143 parkovacích miest. V centrálnej časti zóny bude zelená oddychová plocha s detským ihriskom.

Predbežný termín začiatku výstavby uvádza investor na september tohto roku s dokončením v septembri 2020. Projekt je súčasťou väčšej zóny pripravovanej na výstavbu nízkopodlažných bytových a rodinných domov. Vyrastie za halou nástrojárne automobilky Volkswagen a ubytovňou v bývalom areáli spoločnosti Dura.

Bytové domy sú označené ako sektor D, jedna zo šiestich častí celého územia. Na vybudovanie kompletnej technickej infraštruktúry pre celé územie už developer získal územné rozhodnutie. Hotová má byť súčasne s dokončením bytových domov. Celkové náklady odhaduje investor na päť miliónov eur.

Developer projektu Hector Capital má rovnaké vlastnícke pozadie miestnych podnikateľov ako Avana Residence a Stupavská investičná, ktoré realizujú v Stupave napríklad projekty Avana Residence, Byty pri potoku či chystaný polyfunkčný dom na Námestí svätej Trojice.

Mapa zóny Stupava - Pod KopcamiZdroj: Hector Capital

  • Tlačiť
  • 1