Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pod Slavínom dokončujú Vilu Okruckého, projekt zosnulého triatlonistu

08.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na bratislavský trh mieria nové luxusné byty. Už pár týždňov predáva bytové jednotky projekt Vila Okruckého. Stavba, ktorá je situovaná pod Slavínom, pritom zo sebou nesie aj spomienku na triatlonistu Radovana Okruckého. Slovenský športovec, ktorý tento projekt sám rozbiehal, tragicky zahynul pred cieľom pretekov v Budapešti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Písal sa 30. júl 2016 a médiá prinášajú správu o tragédii. Slovenský pretekár Radovan Okrucký skolaboval len 200 metrov pred cieľom vytrvalostných pretekov Ironman 70,3. Preteky, v ktorých účastníci absolvujú najprv 1,9 kilometra plávania, potom 90 kilometrov na bicykli a na záver aj 21,1 kilometra behu sa slovenskému športovcovi stali osudné. Pomôcť mu nedokázali ani záchranári.

Nezostala po ňom len rodina, ale aj rozrobený developerský projekt. R. Okrucký totiž pripravoval prestavbu rodinnej vily, ktorá mala na trh priniesť päticu luxusných bytov. Jeho plány sa však zrealizujú. „Práce na projekte sa ujala jeho manželka Katarína Frimmelová, ktorá sa do projektu vrhla s veľkou vášňou, aby dotiahla manželove sny a plány,“ hovorí pre TREND Reality Andrej Churý, kamarát R. Okruckého a majiteľ realitnej kancelárie Re/Max – Elite, ktorá zabezpečuje predaj projektu.

Neprehliadnite

Projekt vzniká prestavbou mestskej vily, ktorá bola postavená v roku 1933 a takmer po celý čas v nej žila rodina Okruckých. K trom pôvodným podlažiam pristaval investor dvojicu nových. Na každom podlaží je pritom umiestnený jeden byt, ktorý disponuje buď veľkým balkónom alebo terasou. Súčasťou objektu je aj výťah a pivničné priestory pre každý byt.

„Vo vile je päť nadštandardne riešených bytov v top bratislavskej lokalite s nádherným výhľadom,“ opisuje A. Churý. Z pätice bytov je aktuálne jeden predaný a byt na najvyššom poschodí ponúka predajca len na prenájom. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 3 150 do 3 300 eur za štvorcový meter.

Vila OkruckéhoZdroj: Vila Okruckého

Napríklad byt situovaný na spodnom podlaží disponuje okrem štyroch izieb aj vínnou pivnicou s rozlohou necelých 26 štvorcových metrov, loggiou o výmere niečo vyše 24 štvorcových metrov aj záhradou s rozlohou necelých 190 štvorcových metrov. Jeho cenovka je 532 885 eur. V cene pritom nie je parkovacie miesto, za ktoré si majiteľ pýta 20-tisíc eur.

„Projekt je rozostavaný a predpokladané ukončenie je naplánované na máj 2017,“ informuje A. Churý. V lokalite pod Slavínom nevzniká veľa nových realitných projektov. V posledných rokoch boli realizované komplex Sokolská Residence či Agát

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Tagy potravinársky priemysel, reťazce