Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Orco vybuduje luxusné bývanie na Kolibe

03.01.2007, 16:14 | Ivana Križanová

V exkluzívnej lokalite Bratislavy sa začne výstavba rezidenčného komplexu Parkville.

  • Tlačiť
  • 0

Slovenská dcéra luxemburskej developerskej spoločnosti Orco Property Group sa v marci chystá pustiť do výstavby rezidenčného projektu Parkville na Kolibe. Spoločnosť nedávno k projektu získala územné rozhodnutie a do konca januára očakáva vydanie stavebného povolenia.

„Obytný súbor bude ľahko prístupný z Podkolibskej cesty novovybudovanou komunikáciou,“ hovorí riaditeľka Orco Slovakia Lucia Švecová. Na pozemku s rozlohou 14 300 m2 postavia desať mestských víl, v ktorých bude 92 bytov najvyššieho štandardu. Počíta sa so 157 krytými a 24 vonkajšími parkovacími miestami. Riešenie celého areálu navrhol popredný londýnsky architekt z ateliéru Jestico & Whiles.

parkville1-upr.jpg

Celkový objem investície do vybudovania areálu spoločnosť nezverejnila. Zatiaľ nie je známa ani banka, ktorá bude výstavbu financovať. Jej výber by mal byť známy koncom januára.

Luxusné byty s rozlohou od 60 do 190 m2 budú mať aj predzáhradku a terasu alebo balkón. Cena za meter štvorcový sa pohybuje od zhruba 93 tisíc korún vrátane DPH. K dispozícii by podľa návrhov komplexu malo byť vlastné fitness centrum a sauna. Areál Parkville bude ohradený a monitorovaný správcovskou spoločnosťou.

Orco Property Group má za sebou niekoľko špičkových projektov, napríklad pražský hotel s päťdesiatimi luxusnými apartmánmi, či mrakodrap Zlata vo Varšave. Spoločnosť pripravuje výstavbu rozsiahlych obytných zón s rozlohou niekoľko desiatok hektárov v pražských Beniciach a Bubnoch-Holešoviciach.

Vizualizácia – Orco Development

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)