Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pôvodná Februárka mení tvár k lepšiemu

08.11.2018, 05:01 | Martin Marec

Keď sme v lete tohto roku boli pozvaní na hodnotenie nového obytného komplexu na začiatku rušnej bratislavskej Račianskej ulice, bolo len otázkou času, kedy sa sem opäť vrátime. V tesnom susedstve a zhruba v rovnakom čase tu totiž vyrástol ďalší projekt mestského bývania. Urban Residence postupne dotvára a vypĺňa prázdnotu nehostinnej časti koridoru hlavnej mestskej radiály až po vojenské kasárne so známym objektom „kukurica“.

  • Tlačiť
  • 5

Rande s realitou - menu:

Urban Residence - blok A z vnútroblokuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Urban Residence - blok A - stredná časťZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Lokalita a architektúra

Projektant a developer stáli pred náročnou úlohou zatraktívniť bývanie v komplexe, ktoré je a bude tvrdo atakované hlukom z ulice. Myslíme si, že sa to čiastočne podarilo. Využili lokalitu, ktorá sa nachádza neďaleko centra mesta a okrem iného sa rozhodli ísť cestou malometrážnych bytov, resp. apartmánového bývania. Tieto bytové jednotky si našli cieľovú skupinu ľudí, ktorí si chcú krátkodobo prenajať bývanie a zároveň chcú žiť mestským životom s komfortným a rýchlym dosahom centra a infraštruktúry. 

Urban Residence - susedom je projekt Pri mýteZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Komplex Urban Residence bude po dokončení pozostávať z troch hlavných objektov (A – C). My sme mali možnosť vidieť zatiaľ dokončený blok A s výhľadom už aj na rozostavaný objekt B. Penziónový dom Urban Residence – blok A, tvorí doskový dlhý objekt so šiestimi vchodmi a 7 nadzemnými podlažiami. Z toho v parteri sa nachádzajú prenajímateľné polyfunkčné priestory a v 2.-7. nadzemnom podlaží apartmány a byty.

Urban Residence - prevádzky v parteriZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V celom komplexe A je viac ako 300 obytných jednotiek a apartmány vznikli z dôvodu, že v niektorých obytných jednotkách nevychádzalo normové presvetlenie smerom do Račianskej ulice.

Urban Residence - električková traťZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Objekt je rozdelený na tri časti, a to dvomi priečnymi pasážami medzi Račianskou ulicou a dvorom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Lucron Development, Rande s realitou, Urban Residence