Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozdĺž Ružinovskej plánujú bytovku

23.11.2010, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Vedľa obľúbeného bulváru v bratislavskej mestskej časti má vyrásť zhruba 100 bytov

  • Tlačiť
  • 8

Aj v dobrých lokalitách hlavného mesta ešte možno nájsť pozemky na výstavbu. Pozdĺž Ružinovskej ulice v ohraničení Chlumeckého a I. Horvátha vedľa reštaurácie 4in má vyrásť bytovka s menšími komerčnými priestormi na prízemí a podzemným parkovaním.

Projekt sa v súčasnosti posudzuje z hľadiska vplyvov na životné prostredie (EIA), investorom výstavby je hlohovská spoločnosť Viscon, s.r.o. Bytovka má mať osem nadzemných podlaží zo strany do sídliska a šesť smerom na cestu a električkovú trať.

Celkovo sa počíta so 71 bytmi a 45 nebytovými apartmánmi, ktoré pravdepodobne nespĺňajú svetlotechnické požiadavky. Na prízemí majú vzniknúť menšie komerčné priestory spolu so skladmi na celkovej výmere 510 štvorcových metrov.

Investorská firma navrhuje výstavbu v dvoch variantoch líšiacich sa počtom podzemných podlaží. V úspornejšom má vzniknúť len jedno s kapacitou 149 parkovacích miest a celkovou podlahovou plochou projektu 8 177 m2.

V druhom variante sa počíta s dvoma podlažiami a kapacitou 225 státí a podlahovou plochou 10 912 štvorcov. Odhadovaný termín štartu výstavby znie leto 2011 s dokončením o rok neskôr, zrejme však ide len o predbežné odhady.

Navrhovateľom výstavby je spoločnosť so sídlom v Hlohovci, za ktorou stojí miestny podnikateľ Ľuboš Miklošík. Firma je aj vlastníkom niektorých pozemkov pod projektom, ďalšie patria obvodnému úradu a ďalšie spoločnosti Koruna Invest. Tá sa podieľa aj na prípravách rozsiahleho projektu pomenovaného Klingerka na mieste zbúranej továrne Gumon.

Vzhľadom na citlivosť lokality možno predpokladať protesty zo strany obyvateľov okolitých bytoviek. Len nedávno ohlásený projekt v neďalekej lokalite Ostredky vyvolal petície a odpor miestnej i mestskej samosprávy.

Zobraziť Bytový dom Ružinovská na väčšej mape

fcb promo facebook

Vizualizácia – Viscon

  • Tlačiť
  • 8