Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pre novostavby na Račianskej v Bratislave budujú novú križovatku

12.04.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Na Račianskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača v oboch smeroch pred pár týždňami pribudli dopravné obmedzenia i pracujúci robotníci. Dôvodom je výstavba novej svetelnej križovatky pri Reding Tower spájajúcej hlavný ťah s rozostavanými bytovkami a potenciálne i s vinohradmi.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy

Lucron

„Celková rekonštrukcia križovatky zahŕňa vybudovanie rozšírenia ulice v danom úseku o odbočovací pruh, vybudovanie križovatky so svetelným riadením, rekonštrukciu električkového priecestia, kanalizácie a ostatných napojení,“ pre Račaweb.sk informuje Peter Kavecký, obchodný riaditeľ developerskej spoločnosti Lucron.

Investor v súčasnosti stavia rezidenčný projekt Malé Krasňany hneď za administratívnou vežou, kde v niekoľkých etapách vzniknú stovky bytov. Križovatka je vyvolanou investíciou, spoločnosť hovorí aj o preferencii električiek a dobudovaní cyklotrasy Jurava pri celkovej 1,2-miliónovej investícii.

Neskôr sa počíta s prepojením novej komunikácie až do územia vinohradov tak, aby cesta spojila Račiansku s lokalitou Slanec, kde vyrástlo množstvo nových bytov a domov. Podľa starostu Rače Petra Pilinského sa má tým odľahčiť intenzita dopravy na Peknej ceste, ktorá je dnes jedinou spojnicou mesta a rozsiahlej obytnej zóny.

Projekt Malé Krasňany od Lucronu začali stavať vlani na jar, dnes už stojí niekoľko podlaží hrubej stavby. Prvá fáza počíta s 87 bytmi, celý projekt má priniesť viac než 300 bytov a 150 apartmánov s plánovaným ukončením v roku 2018.

Developerská firma okrem toho stavia celý nový obytný komplex vrátane parkov v Trnave pod názvom Arboria a pripravuje projekt Nové Slovany vedľa rozostavaného Pri mýte na Račianskej ulici. Stojí za ňou luxemburský podnikateľ Eric Lux a jeho spoločnosti.

Priamo pri novej križovatke sa nachádza administratívna veža Reding Tower 2, ktorú v roku 2012 dokončila spoločnosť YIT. Je tu približne 7-tisíc m2 prenajímateľnej plochy.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Lucron