Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pre novostavby na Račianskej v Bratislave budujú novú križovatku

12.04.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Na Račianskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača v oboch smeroch pred pár týždňami pribudli dopravné obmedzenia i pracujúci robotníci. Dôvodom je výstavba novej svetelnej križovatky pri Reding Tower spájajúcej hlavný ťah s rozostavanými bytovkami a potenciálne i s vinohradmi.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Tagy

Lucron

„Celková rekonštrukcia križovatky zahŕňa vybudovanie rozšírenia ulice v danom úseku o odbočovací pruh, vybudovanie križovatky so svetelným riadením, rekonštrukciu električkového priecestia, kanalizácie a ostatných napojení,“ pre Račaweb.sk informuje Peter Kavecký, obchodný riaditeľ developerskej spoločnosti Lucron.

Investor v súčasnosti stavia rezidenčný projekt Malé Krasňany hneď za administratívnou vežou, kde v niekoľkých etapách vzniknú stovky bytov. Križovatka je vyvolanou investíciou, spoločnosť hovorí aj o preferencii električiek a dobudovaní cyklotrasy Jurava pri celkovej 1,2-miliónovej investícii.

Neskôr sa počíta s prepojením novej komunikácie až do územia vinohradov tak, aby cesta spojila Račiansku s lokalitou Slanec, kde vyrástlo množstvo nových bytov a domov. Podľa starostu Rače Petra Pilinského sa má tým odľahčiť intenzita dopravy na Peknej ceste, ktorá je dnes jedinou spojnicou mesta a rozsiahlej obytnej zóny.

Projekt Malé Krasňany od Lucronu začali stavať vlani na jar, dnes už stojí niekoľko podlaží hrubej stavby. Prvá fáza počíta s 87 bytmi, celý projekt má priniesť viac než 300 bytov a 150 apartmánov s plánovaným ukončením v roku 2018.

Developerská firma okrem toho stavia celý nový obytný komplex vrátane parkov v Trnave pod názvom Arboria a pripravuje projekt Nové Slovany vedľa rozostavaného Pri mýte na Račianskej ulici. Stojí za ňou luxemburský podnikateľ Eric Lux a jeho spoločnosti.

Priamo pri novej križovatke sa nachádza administratívna veža Reding Tower 2, ktorú v roku 2012 dokončila spoločnosť YIT. Je tu približne 7-tisíc m2 prenajímateľnej plochy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Tagy Lucron

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát