Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pre novostavby na Račianskej v Bratislave budujú novú križovatku

12.04.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Na Račianskej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača v oboch smeroch pred pár týždňami pribudli dopravné obmedzenia i pracujúci robotníci. Dôvodom je výstavba novej svetelnej križovatky pri Reding Tower spájajúcej hlavný ťah s rozostavanými bytovkami a potenciálne i s vinohradmi.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Tagy

Lucron

„Celková rekonštrukcia križovatky zahŕňa vybudovanie rozšírenia ulice v danom úseku o odbočovací pruh, vybudovanie križovatky so svetelným riadením, rekonštrukciu električkového priecestia, kanalizácie a ostatných napojení,“ pre Račaweb.sk informuje Peter Kavecký, obchodný riaditeľ developerskej spoločnosti Lucron.

Investor v súčasnosti stavia rezidenčný projekt Malé Krasňany hneď za administratívnou vežou, kde v niekoľkých etapách vzniknú stovky bytov. Križovatka je vyvolanou investíciou, spoločnosť hovorí aj o preferencii električiek a dobudovaní cyklotrasy Jurava pri celkovej 1,2-miliónovej investícii.

Neskôr sa počíta s prepojením novej komunikácie až do územia vinohradov tak, aby cesta spojila Račiansku s lokalitou Slanec, kde vyrástlo množstvo nových bytov a domov. Podľa starostu Rače Petra Pilinského sa má tým odľahčiť intenzita dopravy na Peknej ceste, ktorá je dnes jedinou spojnicou mesta a rozsiahlej obytnej zóny.

Projekt Malé Krasňany od Lucronu začali stavať vlani na jar, dnes už stojí niekoľko podlaží hrubej stavby. Prvá fáza počíta s 87 bytmi, celý projekt má priniesť viac než 300 bytov a 150 apartmánov s plánovaným ukončením v roku 2018.

Developerská firma okrem toho stavia celý nový obytný komplex vrátane parkov v Trnave pod názvom Arboria a pripravuje projekt Nové Slovany vedľa rozostavaného Pri mýte na Račianskej ulici. Stojí za ňou luxemburský podnikateľ Eric Lux a jeho spoločnosti.

Priamo pri novej križovatke sa nachádza administratívna veža Reding Tower 2, ktorú v roku 2012 dokončila spoločnosť YIT. Je tu približne 7-tisíc m2 prenajímateľnej plochy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Tagy Lucron

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát