Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo teraz nepostavia byty na Ostredkoch

01.10.2010, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Investor bytoviek v bratislavskom Ružinove hovorí o uznaní námietok i komunálnych voľbách

  • Tlačiť
  • 1

Pripravovaný komplex ôsmich bytoviek s dvojpodlažnou podnožou pozdĺž Trnavskej ulice v Ružinove vyvolal rozruch. Bojovali proti nemu miestni obyvatelia i viacerí zástupcovia bratislavskej a miestnej samosprávy. Minulý týždeň sa rozhodla investorská spoločnosť Riston, s.r.o., svoj zámer stiahnuť. Portálu TRENDreality.sk vysvetľuje prečo.

„Sťahujeme zámer v tomto rozsahu,“ potvrdzuje Jozef Kováč, konateľ investorskej firmy. Hlavným dôvodom boli podľa neho pripomienky miestnych obyvateľov, ktoré pri neskorších úpravách plánujú zohľadniť.

„Uznávame, že dopravnú situáciu bude treba riešiť,“ hovorí. Neskôr sa môžu objaviť aj zmeny v ďalších parametroch projektu, tie však zatiaľ J. Kováč nevie špecifikovať.

Ďalšiu výčitku obyvateľov a samosprávy týkajúcu sa parkovania však odmieta. „Nie je pravda, že projekt nerieši parkovanie,“ hovorí a dodáva informáciu o necelých 400 parkovacích miestach, ktoré mali vzniknúť pre 184 bytov a niekoľko obchodných prevádzok v nižšej časti. Viac než stovka z nich mala slúžiť okolitým bytovkám.

Ďalším dôvodom stiahnutia zámeru je postoj samosprávy. „Začínali sme mať pocit, že sa tento projekt stáva súčasťou predvolebného boja v blížiacich sa komunálnych voľbách,“ hovorí J. Kováč. Poukazuje tak najmä na nesúhlasné stanoviská magistrátu a mestskej časti k výstavbe napriek tomu, že v územnom pláne je územie klasifikované ako rozvojové a podľa konateľa spĺňa aj ďalšie regulatívy.

Dodáva aj, že parkoviská na pozemku investora nie sú nikde zaznačené a teda ich označuje za čiernu stavbu. Kataster územie definuje ako parcely s okrasnou záhradnou, uličnou a sídliskovou zeleňou, parkom, či inou funkčnou zeleňou.

Investor  síce v najbližšej dobe neuvažuje o ďalších aktivitách okolo projektu, avšak neplánuje z neho vycúvať úplne. Bude pripravovať novú verziu so zohľadnením niektorých pripomienok.

S výstavbou sa malo pôvodne začať na jeseň budúceho roka s dokončením o dva roky neskôr. Náklady na výstavbu oboch etáp mali presiahnuť 15 miliónov eur. Dnes ostávajú termíny neznáme.

Hľadáme najškaredšiu novostavbu na Slovensku. Hlasujte za svojho favorita.

Vizualizácia - Riston

  • Tlačiť
  • 1