Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Predaj nehnuteľnosti a podpis záložnej zmluvy

14.02.2017, 04:57 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Financovanie bývania Vlastníci predávaného domu alebo bytu musia pri podpise záložných zmlúv splniť podmienky bánk

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Pri predaji a kúpe nehnuteľnosti prostredníctvom hypotéky je potrebné počítať s tým, že predávajúci bude musieť po schválení hypotéky podpísať záložnú zmluvu v banke. V minulosti bolo možné podpisovať záložné zmluvy v banke aj na základe splnomocnenia. Od mája 2014 to však už neplatí.

Ak sú vlastníkmi predávanej nehnuteľnosti fyzické osoby, tak záložnú zmluvu musia podpísať tieto fyzické osoby. Ak by  splnomocnili na tento úkon splnomocnenca, tak takáto zmluva sa bude považovať za neplatnú.

Problém s podpisom môže vzniknúť aj vtedy, ak sa vlastníci nehnuteľnosti dlhodobo zdržiavajú v zahraničí. Existujú tri možnosti riešenia ako môžu podpísať záložné právo. Okrem príchodu na Slovensko  iba kvôli danému podpisu prichádzajú do úvahy ešte ďalšie možnosti:  

  1. Záložca podpíše záložnú zmluvu na slovenskom veľvyslanectve / ambasáde v zahraničí
  2. Akceptovaný je aj podpis záložnej zmluvy mimo veľvyslanectva resp. ambasády SR, avšak v tomto prípade sa vyžaduje tzv. apostila podpisu (osvedčenie, ktorým sa overuje podpis). Apostilu môžu vykonať iba niektoré úrady k tomu oprávnené. Často sa stáva, že apostila je finančne ako aj časovo náročnejšia ako overenie na ambasáde. 

V prípade, že je záložcom právnická osoba, napr. v prípade predaja developerskych projektov, môže konateľ splnomocniť inú osobu na podpis záložnej zmluvy. V tomto prípade je podpis na základe splnomocnenia akceptovateľný.

BSG

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy hypotekárna poradňa, poradňa

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát