Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Predaj nehnuteľnosti a podpis záložnej zmluvy

14.02.2017 | Eva Špaňová, hypotekárna špecialistka

Financovanie bývania Vlastníci predávaného domu alebo bytu musia pri podpise záložných zmlúv splniť podmienky bánk

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Pri predaji a kúpe nehnuteľnosti prostredníctvom hypotéky je potrebné počítať s tým, že predávajúci bude musieť po schválení hypotéky podpísať záložnú zmluvu v banke. V minulosti bolo možné podpisovať záložné zmluvy v banke aj na základe splnomocnenia. Od mája 2014 to však už neplatí.

Ak sú vlastníkmi predávanej nehnuteľnosti fyzické osoby, tak záložnú zmluvu musia podpísať tieto fyzické osoby. Ak by  splnomocnili na tento úkon splnomocnenca, tak takáto zmluva sa bude považovať za neplatnú.

Problém s podpisom môže vzniknúť aj vtedy, ak sa vlastníci nehnuteľnosti dlhodobo zdržiavajú v zahraničí. Existujú tri možnosti riešenia ako môžu podpísať záložné právo. Okrem príchodu na Slovensko  iba kvôli danému podpisu prichádzajú do úvahy ešte ďalšie možnosti:  

  1. Záložca podpíše záložnú zmluvu na slovenskom veľvyslanectve / ambasáde v zahraničí
  2. Akceptovaný je aj podpis záložnej zmluvy mimo veľvyslanectva resp. ambasády SR, avšak v tomto prípade sa vyžaduje tzv. apostila podpisu (osvedčenie, ktorým sa overuje podpis). Apostilu môžu vykonať iba niektoré úrady k tomu oprávnené. Často sa stáva, že apostila je finančne ako aj časovo náročnejšia ako overenie na ambasáde. 

V prípade, že je záložcom právnická osoba, napr. v prípade predaja developerskych projektov, môže konateľ splnomocniť inú osobu na podpis záložnej zmluvy. V tomto prípade je podpis na základe splnomocnenia akceptovateľný.

BSG

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy hypotekárna poradňa, poradňa

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul,

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul, REB.SK exkluzívne Ponúkame na predaj nadštandardný 2,5 izbový, Dunajská ulica, Staré mesto Byt má úžitkovú plochu 95,20 m2 + terasa o výmere 14,65 m2.

Pridať inzerát