Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží

10.06.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

V bratislavskom Novom Meste bez väčšej mediálnej pozornosti prebieha prestavba starého brownfieldu, ktorý môže v priemyselnej zóne priniesť možnosti na bývanie, prácu i kultúru. Za komplexom nazvaným Mlynica je stavebno-developerská firma ise, známa najmä menšími projektmi v hlavnom meste.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy

ise

Developer pri predstavení projektu na jar minulého roka hovoril o zachovaní priemyselného charakteru v areáli Ľahkých stavebných hmôt nachádzajúcom sa medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou. Hneď vedľa je napríklad predajňa stavebnín Prespor, sídlia tu aj ďalšie firmy, prevažne stavebne zamerané.

„Nepreberné množstvo budov, ktoré sme navštívili v New Yorku, nám ukázalo, ako možno efektívne prevádzkovať budovy podľa súčasných štandardov, a pritom zachovať originálny pôvab starých priemyselných stavieb,“ citujú regionálne noviny Hlas Nového Mesta konateľa investorskej spoločnosti Ota Bortlíka.

Hlavnou časťou budovy bude centrálny priestor na spoločenské a firemné podujatia, výstavy alebo konferencie. Počíta sa tu s pôvodnými železobetónovými stĺpmi a stropmi, rozloha tohto priestoru má dosiahnuť cca 710 štvorcových metrov. Dokončenie projektu je podľa novín naplánované do konca tohto roka.

MlynicaZdroj: ise

Spolu so stúpajúcimi podlažiami pribudnú obchodné a kancelárske priestory s výmerou od 42 po 277 m2. Celková úžitková plocha objektu je približne 3 800 m2. Vo vrchnej časti objektu bude šesť loftových bytov s veľkosťou od 69 po 103 m2. Na rozdiel od starších plánov pribudol jeden loft, v tejto lokalite pôjde o prvé nové bývanie.

Súčasťou projektu je aj revitalizácia sila, architektom je ateliér Gut Gut známy najmä kompletnou prestavbou paneláku v Rimavskej Sobote na modernú novostavbu. Predávajúcim je spoločnosť Iuris, ktorá okrem sa sprostredkovania kúpy nehnuteľností venuje aj vlastnému developmentu v hlavnom meste, ale i ďalších lokalitách Slovenska.

Mlynica - aktuálny stavZdroj: ise

Ise postavila vlastný developerský projekt v Ružinove na Teslovej ulici, kde pod názvom Nikola House stojí 30 bytov. Menšia bytovka prešla aj hodnotením Rande s realitou, kde sa nám páčil najmä veľký cit pre detaily a dvor pre obyvateľov. Ceny však boli vyššie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy ise

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát