Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Bytči má vyrásť 69 bytov

22.12.2014, 11:00 | lmi | © 2014 News and Media Holding

Severoslovenské mesto Bytča a jeho okolie nie je častým cieľom rezidenčných novostavieb. Zväčša tu vyrastajú len rodinné domy. Zmeniť to môže pripravovaný projekt bytoviek v obci Maršová – Rašov na druhej strane diaľnice D1. Vzniknúť tu má 69 obytných jednotiek.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa zámeru, ktorý na posúdenie vplyvov na životné prostredie predložila spoločnosť Eriba, s.r.o., s belgickým vlastníkom, sa počíta s troma domami. Vyrásť majú na pozemku v smere von z obce smerom na Bytču a Žilinu.

V každom vznikne 23 bytov s takmer identickým pomerom dvoj- a trojizbových a výmerami od necelých 68 štvorcových metrov. Domy majú mať šesť nadzemných podlaží a celkovo sa počíta so vznikom 100 vonkajších parkovacích miest.

Dokumenty predpokladajú štart výstavby už budúcu jar s dokončením do konca roka 2015. Predpokladané náklady majú dosiahnuť 0,9 milióna eur. Ide ale o predbežné a odhadované čísla, ktoré sa ešte môžu meniť.

Spoločnosť Eriba je prostredníctvom jediného spoločníka prepojená na slovenské zastúpenie výrobcu hydraulických plošín DHollandia založenej v roku 1968. Firma má výrobné závody v piatich krajinách sveta a ročne vyprodukuje vyše 28-tisíc kusov plošín.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)