Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Kuchajde ďalšie byty, kancelárie aj obchody

02.07.2010, 00:05 | Jana Hambálková | © 2010 News and Media Holding

Výstavba multifunkčného komplexu má začať v závere budúceho roka

  • Tlačiť
  • 5

Za železničnou stanicou Bratislava Nové Mesto má vyrásť nový komplex s bytmi, kanceláriami, nákupným centrom aj parkoviskom. Blízko Polusu a Lakeside Parku sa chystá presadiť realitná firma Star Group Ltd so sídlom v Prahe a izraelským kapitálom v pozadí.

Premena dnešného parkoviska, skladov a servisu áut na multifunkčný komplex by pod taktovkou bratislavského architekta Ivana Kubíka mala odštartovať v závere budúceho roka. Výstavba by mala trvať vyše dva roky, pričom odhadované investičné náklady by sa mohli vyšplhať na 46 miliónov eur.

Ako vyplýva z dokumentov predložených na posúdenie štátnym orgánom, časť z potrebných financií firma zatiahne z vlastných zdrojov, časť si požičia od banky. Zatiaľ spoločnosť čaká na zelenú od príslušných štátnych inštitúcií.

Ak získa všetky potrebné povolenia, na pozemku s celkovou rozlohou vyše 13,5-tisíc štvorcových metrov by mali vyrásť dva obytné bloky, administratívna budova, nákupné centrum plus ďalšie obchodné prevádzky a parkovisko.

Pre vyše 120 bytov je vyčlenená plocha cez 13-tisíc m2. V ponuke by malo byť najviac, 64, trojizbových bytov. O polovicu menej by malo byť dvojizbových bytov a po tucte sa plánujú jedno a štvorizbové byty.

Pre nákupné centrum sa počíta s plochou cez 4-tisíc m2, administratíva a kancelárie by mali mať k dispozícii spolu vyše 22-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Na dvoch podzemných podlažiach by malo vzniknúť parkovisko pre 400 áut.

Na druhej časti pozemku oddelenej ulicou by v ďalšej budove malo byť k dispozícii na piatich nadzemných podlažiach 153 parkovacích miest. Menší priestor na prízemí získajú aj obchody a služby.

stanica3

Z pozemkov pod plánovaným multifunkčným komplexom investorskej firme Star Group v súčasnosti tečú výnosy z nájmov. Pred štartom výstavby sa nájomcovia budú musieť vysťahovať a existujúce budovy sa zbúrajú.

Spoločnosti Star Group šéfuje Shlomo Cohen, ktorý je zároveň viceprezidentom poprednej izraelskej firmy Dizengoff Trading, ktorá vlastní viacero realitných projektov v Izreali aj po celom svete.

Vizualizácie – Star Group

Zobraziť Za stanicou na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 5