Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Račku sa začína predaj ďalších bytov – Ahoj Park

04.08.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Do ostrej konkurencie Blumentalu, Pri mýte a Steinu v lokalite okolo bratislavského Račianskeho mýta vstupuje ďalší nový bytový projekt Ahoj Park. Investorská spoločnosť Ahoj Development práve spúšťa predaj prvých 67 bytov v komplexe. Ceny sú v porovnaní spomínaných projektov najnižšie.

  • Tlačiť
  • 3

Ahoj Park je súčasťou revitalizácie územia bývalého Výskumného ústavu zváračského v mestskej časti Nové Mesto. Komplex troch obytných budov so šiestimi až ôsmimi podlažiami vyrastie pri Sliačskej ulici v lokalite Ahoj - Briežky.

Developer v týchto dňoch spúšťa predaj prvej bytovky, ktorá bude umiestnená pozdĺž Sliačskej ulice. Ceny sa pohybujú od 2 050 do 2 480 eur za štvorcový meter s daňou. Na prvú takmer tretinu bytov platí uvádzacia zľava. Parkovacie miesto vyjde na 9 600 eur.

V projekte sú jednoizbové až štvorizbové byty. Napríklad dvojizbáky majú výmery 45 až 53 m2. Všetky byty majú kobky v suteréne a na prízemí, balkóny, na ustúpených horných podlažiach terasy. Parkovanie je zabezpečené v dvojpodlažnej podzemnej garáži, miesta pre návštevy budú aj na pozemku.

Ahoj ParkZdroj: Ahoj Development

Súčasťou komplexu je zelený polootvorený vnútroblok, kde je naplánovaná relaxačná zóna a exteriérový fitness, lavičky aj detské ihrisko. Má tu byť aj dostatok stojanov na bicykle.

Všetky tri bytové domy sa budú stavať naraz. Začiatok výstavby je podľa projektového manažéra Tomáša Mikusa naplánovaný na marec 2016 s kolaudáciou na konci roka 2017.

Celkovo by tu malo v troch bytovkách vzniknúť 129 bytov, z toho takmer stovka jedno- a dvojizbákov. Na prízemí sa počíta s priestormi pre obchody a služby.

Hneď vedľa plánovaného Ahoj Parku už prebieha prestavba jednej zo starých hál na kancelárie vyššieho štandardu s obchodmi a službami na prízemí. Rovnako ako Ahoj Park sú autormi návrhu architekti zo štúdia Compass.

Ďalšie haly bývalého zváračského ústavu by malo neskôr nahradiť ešte päť bytových domov a viacero objektov občianskej vybavenosti s úžitkovou plochou 78-tisíc m2.

Ahoj ParkZdroj: Ahoj Development

  • Tlačiť
  • 3