Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Slávičom údolí má vyrásť Dream Hill

07.05.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V posledných rokoch rušná zástavba okolo ulice Staré Grunty v bratislavskej Karlovej Vsi pokračuje ďalšími plánmi. V susedstve cintorína Slávičie údolie je ohlásený nový bytový projekt Dream Hill. V troch prepojených objektoch počíta so 140 až 200 bytmi.

  • Tlačiť
  • 0

Zámer predložila spoločnosť A3 Invest. Sú za ňou ľudia okolo stavebnej firmy Otyk Invest, ktorá je aj developerom neďalekej Panoramy či polyfunkčnej Karolíny.

Dream Hill predkladá v troch variantoch líšiacich sa výškou objektov. Prvý počíta so šestimi a ôsmimi podlažiami. V druhom je stredný objekt výškovou dominantou s 12 podlažiami. Tretí variant pridáva všetkým objektom ešte dve podlažia.

S rastúcou výškou sa zvyšuje aj počet bytov a parkovacích miest. Najnižší variant obsahuje 101 bytov a 37 apartmánov, najvyšší 149 bytov a 56 apartmánov. Byty majú dve až štyri izby a najčastejšie výmeru od 60 do 90 štvorcových metrov. Všetky majú aj balkón, loggiu alebo terasu. Apartmány sú navrhnuté menšie, jedno- a dvojizbové.

Parkovanie má zabezpečiť vonkajšie parkovisko so 69 miestami a trojpodlažná podzemná garáž so 115 až 179 státiami. Na prízemí celého bloku je navrhnutých 14 priestorov pre obchod a služby s plochou tritisíc štvorcových metrov.

Dream Hill má vyrásť na nevyužívanom pozemku s rozlohou vyše sedemtisíc štvorcových metrov medzi cintorínom a ulicou Staré Grunty. Predbežný termín začiatku výstavby uvádza zámer v novembri tohto roku s dokončením v apríli 2017. Náklady investor odhaduje na 8,5 až 10,5 milióna eur.

V blízkosti plánovaného projektu v posledných rokoch okrem Panoramy vyrástli aj Villinki od YIT Reding a Rezidencia Grunty od Realitnej spoločnosti Slovenskej sporiteľne. V jej priamom susedstve pripravuje spoločnosť Aqua Therm Invest ďalších 205 bytov v ôsmich bytovkách a štyri rodinné domy.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)