Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Yosaria Plaza vzniknú byty Prima park

02.04.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Bývalú budovu VÚB v bratislavskom Ružinove prebudujú

  • Tlačiť
  • 2

Hlavné mesto príde o ďalšiu prázdnu nevyužívanú budovu. Namiesto niekdajších kancelárií Všeobecnej úverovej banky za bývalým obchodným domom v Ružinove totiž bude Prima park. Pôjde o novostavbu jedno- až štvorizbových bytov, ktorá počíta aj s ďalšou výstavbou v okolí.

Starý objekt prejde kompletnou prestavbou, po novom vznikne 48 bytov na ôsmich podlažiach, pričom najvyššie umiestnené byty budú mezonety. Ich ceny sa pohybujú medzi 1 800 až vyše 2 100 eur za štvorcový meter vrátane DPH a do ponuky prichádzajú len v týchto dňoch. Dvojzbové byty tak stoja okolo 90-tisíc eur.

„Máme právoplatné stavebné povolenie a výstavba začne v najbližších týždňoch,“ pre TRENDreality.sk približuje Martin Šechny, konateľ investorskej spoločnosti Cresco Ružinov s.r.o. Podľa neho je termín dokončenia naplánovaný na záver tohto roka so sťahovaním obyvateľov na jar 2015.

V súčasnosti je podľa oficiálnej webstránky väčšina bytov voľných a niekoľko je rezervovaných. Marketingová komunikácia však začala len tento týždeň. Byty budú mať svetlú výšku cez tri metre, teda výrazne vyššiu ako je zvykom, čo je pozostatok predošlej konštrukcie. Súčasťou je aj rozsiahly CO kryt pod budovou, o ktorého využití rozhodnú budúci obyvatelia.

Prima park - plánovaná druhá fáza naznačená bielym objektom do písmena LZdroj: Cresco Ružinov s.r.o.

Parkovanie zabezpečí parkovisko vo vlastníctve investora za budovou prístupné z Jašíkovej ulice, pre obyvateľov i návštevníkov lokality sa zasa počíta s obchodmi a službami na prízemí objektu. Prima park financuje Tatra banka, neskôr je v pláne vybudovanie zeleného vnútrobloku medzi objektmi.

Cresco Ružinov totiž chystá aj druhú etapu v podobe bytového domu v tvare L (biela hmota na vizualizáciách) na rohu Orgovánovej a Jašíkovej na mieste súčasného parkoviska. „Plánujeme tu postaviť ďalších sto bytov a dve podzemné podlažia parkovacích garáží,“ hovorí M. Šechny. Podľa neho vznikne dokopy 270 státí a cca 2-tisíc m2 občianskej vybavenosti. Presný termín výstavby ešte nie je známy.

Prima park - súčasný stavZdroj: Cresco Ružinov s.r.o.

Projekt bude na mieste bývalej budovy VÚB v tesnej blízkosti bývalého obchodného domu Ružinov, ktorý sa mal prestavať na Yosaria Plaza. Banka sa odtiaľto vysťahovala pred niekoľkými rokmi a objekt bol spočiatku na prenájom za približne 8 eur/m2/mesiac v pôvodnej administratívnej podobe. Budova má vyše dvadsať rokov a posledná rekonštrukcia prebehla len pred siedmimi rokmi.

Spoločnosť Cresco Ružinov má blízko k firme Cresco Invest Group, ktorá stojí napríklad za projektom Forest Park na bratislavskej Mokrohájskej ulici či rekreačným rezortom vo Vojke nad Dunajom. Firmu si nemožno zamieňať so skupinou Cresco Štefana Beleša, ktorá postavila napríklad Slnečnice. Jej zástupcovia v minulosti sedeli v spoločnej firme, dnes však už pôsobia samostatne.


View Prima park in a larger map
  • Tlačiť
  • 2

Tagy Cresco Invest, štartovacie bývanie