Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt 300 bytov medzi Karlovkou a Dúbravkou sa zmenil, ukázal aj vizualizácie

14.01.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Pred vyše dvomi rokmi zverejnila spoločnosť Asid zámer postaviť v Bratislave na hranici Dúbravky a Karlovej Vsi takmer 300 bytov v dvoch polyfunkčných domoch. Projekt sa odvtedy posunul a má už aj nového investora. Realizovať by sa mohol v dohľadnej dobe, úrady ho aktuálne posudzujú z hľadiska vplyvu na životné prostredie.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy

Asid, Duby, In Group

Projekt v roku 2016 nazýval investor pracovne KRD Area Project, aktuálne už má aj zvučnejšie komerčné meno – Duby. Zverejnené sú aj vizualizácie.

Dva bytové domy majú vyrásť v lokalite Krčace na rozmedzí Karlovej Vsi a Dúbravky. Územie je vymedzené z východnej strany Karloveskou ulicou a Ulicou Mikuláša Schneidera-Trnavského, zo západnej strany poľnou cestou a lesným masívom, z južnej a severnej strany sa nachádzajú záhrady.

Na svahovitom pozemku, kde sa počíta s výstavbou, sú v súčasnosti nevyužívané záhrady. Ide o nezastavané územie s výnimkou menších záhradných stavieb a jedného domu so súpisným číslom.

Viac bytov aj retail 

Projekt Duby počíta s dvomi polyfunkčnými domami, ktoré majú šesť podzemných a 16 respektíve 18 nadzemných podlaží. Domy budú osadené na platforme, ktorú tvorí obchodný dom a hromadná podzemná garáž.

Neprehliadnite

„Dominantnou a architektonicky hodnotnou časťou je presklený vstupný priestor prepojený na lávku, ktorá spája objekt so zástavkami MHD. Vstup sa nachádza medzi polyfunkčnými objektmi A a B ako samostatný dilatačný celok,“ uvádza investor.

V šiestom – treťom podzemnom podlaží sa podľa aktuálnej podoby projektu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Asid, Duby, In Group