Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt bytovky spájanej s Bašternákom stojí. Zostala len jama

14.08.2019, 05:01 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Pred takmer dekádou firma KLM Group predstavila veľký projekt rezidenčného domu s deviatimi podlažiami nad zemou a jedným podzemným podlažím. Projekt vyzeral veľkolepo a prezentoval sa ako luxusný rezidenčný komplex. Malo to však háčik – spájal sa s menom podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý si momentálne odpykáva päťročný trest za daňové podvody. Ako developer však už ani vtedy nemal najlepšiu povesť. Spustil sa kolotoč komplikácií, ktoré sa ani dnes nekončia.

  • Tlačiť
  • 0

Na Vajnorskej ulici na pozemku po bývalej základnej škole je obrovská stavebná jama. Stavebníkov by ste však v okolí hľadali márne.

Developer projektu KLM Group nekomunikuje a zrejme vie prečo. Okrem projektu na Vajnorskej patrili firme aj kontroverzné apartmány vo Five Star Residence.

Miesto školy luxusné byty

Bývalú základnú školu pred desiatimi rokmi kúpila vo verejnej dražbe firma Balax, ktorá patrila L. Bašternákovi. Zaplatila 1,5 milióna eur, objekt získala od mestskej časti Nové Mesto. Tá toto svoje rozhodnutie už zrejme oľutovala.

Bytový dom na Vajnorskej - jeden z pôvodných návrhovZdroj: KLM Group

Ešte pred pol rokom otravoval miestnych obyvateľov hlučný ruch zo stavby. Zo dňa na deň ale stíchol. Mal tu vyrásť komplex 88 luxusných bytov. Realizovať sa začal, práce odštartovali ešte v júni minulého roka. 

Neprehliadnite

Ako informovali Hospodárske noviny v marci tohto roka, pár dní predtým, ako L. Bašternáka odsúdili na päť rokov, sa stavba zastavila. Napriek tomu, že firmu KLM Group pred dvomi rokmi prepísal na svojho advokáta Petra Filipa, a tak už oficiálne nebol v projekte.

P. Filip ešte pred dvomi rokmi hovoril médiám, že si chce rozšíriť záber podnikania. Kúpu firmy od klienta Slovenská advokátska komora vyslovene nezakazuje, napriek tomu je prinajmenšom netradičná. 

Bytový dom Vajnorská ulicaZdroj: TREND Reality

P. Filip je známy ako obhajca Jozefa Majského, ale i Michala Hrbáčka, ktorý bol obžalovaný v kauze únosu syna exprezidenta Michala Kováča. Okrem toho, že bol obhajcom L. Bašternáka ich spájal aj iný rezidenčný komplex –kontroverzná bytovka Bonaparte.

Nie je to však jediné prepojenie. Projekt na Vajnorskej a Bonaparte majú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ladislav Bašternák

Diskusia (0 reakcií)