Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt Cvernovky napreduje, YIT ohlasuje nové búracie práce

06.02.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Developerská skupina YIT Slovakia pokračuje v prípravných prácach projektu Cvernovka. Skupina s fínskymi koreňmi začne tento týždeň s búracími prácami v areáli, ktorý v nasledujúcich rokoch úplne zmení podobu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Cvernovka, YIT

Budúca podoba Cvernovky je jasná. Koncom minulého roka sa víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže stal ateliér Compass Architekti.  Realizácia víťazného návrhu ešte nie je aktuálna, keďže projekt musí získať potrebné povolenia. Developer však v týchto dňoch začína realizovať ďalšie búracie práce.

„YIT Slovakia oznamuje, že v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne plánuje od 7. februára 2017 pokračovať v asanácii vybraných objektov. Všetky tieto práce prebehnú na základe platných povolení a sú v súlade s platnými nariadeniami mestskej časti Bratislava–Ružinov,“ vyhlasuje spoločnosť YIT.

S búracími prácami začal developer v lete minulého roka, keď odstránil vrátnicu a jedáleň. S prácami pokračuje spoločnosť YIT v budove bývalej ubytovne na Páričkovej ulici, ktorú mení na bytový dom Pari.

Neprehliadnite

Práve táto stavba má byť prvou časťou novej Cvernovky. Ponúkne 88 bytov, ktorých ceny sa začínali na sume 2 280 eur za štvorcový meter. Okrem bytových jednotiek ponúkne Pari aj päť obchodných prevádzok. S jeho kolaudáciou sa počíta začiatkom roka 2018.

Víťazný návrh z dielne Compass Architekti predpokladá na území dnešnej Cvernovky výškovo primeranú mestskú zástavbu, s pozvoľným zvyšovaním smerom od Košickej ulice. V priestore má vzniknúť aj námestie, ktorého dominantou má byť budova Pradiarne. Víťazný návrh predpokladá zachovanie objektu Silocentrály, ktorý navrhujú architekti podrezať.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Cvernovka, YIT

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát