Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt Cvernovky napreduje, YIT ohlasuje nové búracie práce

06.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Developerská skupina YIT Slovakia pokračuje v prípravných prácach projektu Cvernovka. Skupina s fínskymi koreňmi začne tento týždeň s búracími prácami v areáli, ktorý v nasledujúcich rokoch úplne zmení podobu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Cvernovka, YIT

Budúca podoba Cvernovky je jasná. Koncom minulého roka sa víťazom architektonicko-urbanistickej súťaže stal ateliér Compass Architekti.  Realizácia víťazného návrhu ešte nie je aktuálna, keďže projekt musí získať potrebné povolenia. Developer však v týchto dňoch začína realizovať ďalšie búracie práce.

„YIT Slovakia oznamuje, že v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne plánuje od 7. februára 2017 pokračovať v asanácii vybraných objektov. Všetky tieto práce prebehnú na základe platných povolení a sú v súlade s platnými nariadeniami mestskej časti Bratislava–Ružinov,“ vyhlasuje spoločnosť YIT.

S búracími prácami začal developer v lete minulého roka, keď odstránil vrátnicu a jedáleň. S prácami pokračuje spoločnosť YIT v budove bývalej ubytovne na Páričkovej ulici, ktorú mení na bytový dom Pari.

Neprehliadnite

Práve táto stavba má byť prvou časťou novej Cvernovky. Ponúkne 88 bytov, ktorých ceny sa začínali na sume 2 280 eur za štvorcový meter. Okrem bytových jednotiek ponúkne Pari aj päť obchodných prevádzok. S jeho kolaudáciou sa počíta začiatkom roka 2018.

Víťazný návrh z dielne Compass Architekti predpokladá na území dnešnej Cvernovky výškovo primeranú mestskú zástavbu, s pozvoľným zvyšovaním smerom od Košickej ulice. V priestore má vzniknúť aj námestie, ktorého dominantou má byť budova Pradiarne. Víťazný návrh predpokladá zachovanie objektu Silocentrály, ktorý navrhujú architekti podrezať.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Cvernovka, YIT

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Pridať inzerát